اپل صدرنشینی بازار موبایل آمریکا را در فصل سوم ۲۰۲۱ حفظ کرد

اپل صدرنشینی بازار موبایل آمریکا را در فصل سوم ۲۰۲۱ حفظ کرد

داده‌های آماری موسسه کانترپوینت نشان می‌دهد اپل با سهم بازار ۴۲ درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رتبه اول سهم بازار موبایل را در آمریکا به خود اختصاص داده و سامسونگ با سهم بازار ۳۵ درصد در جایگاه دوم و موتورولا با سهم بازار ۸ درصد در رتبه سوم این جدول قرار گرفته است.

طبق اطلاعات ارائه شده، شهروندان آمریکا عمدتا از گوشی‌های اپل یا سامسونگ استفاده می‌کنند و هر دو شرکت برتری خود را نسبت به رقبا افزایش داده‌اند. همچنین با وجود کمبود مداوم قطعات جهان، کل بازار نسبت به سال گذشته یک درصد رشد کرد.

«جف فیلداک» مدیر تحقیقات این موسسه عنوان می‌کند که در بازار ایالات متحده به صورت کلی روند صعودی وجود دارد. اپل حجم فروش خود را ۹ درصد افزایش داده و سامسونگ رشد سالانه ۱۸ درصدی را تجربه کرده است. حتی با وجود کمبودها، آیفون ۱۳ اپل که در ماه سپتامبر عرضه شده بود، ۱۷ درصد از کل فروش سه ماهه سوم ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده است. انتظارت کارشناسان این است که روند صعودی همچنان ادامه داشته باشد و غول فناوری مستقر در کوپرتینو همچنان به قدرت خود ادامه دهد.

بازار موبایل

سهم سامسونگ نیز افزایش یافته است که از جمله دلایل آن می‌توان به عرضه دو گوشی تاشو جدید و همچنین وارد کردن گلکسی A32 5G به عنوان یکی از گوشی‌های مقرون به صرفه بازار با پشتیبانی از شبکه ۵G به بازار آمریکا اشاره کرد. همچنین برای خرید این گوشی در ایالات متحده کاربران می‌توانند از روش‌های زیادی مانند T-Mobile استفاده کنند.

تحلیلگران همچنین عنوان کردند که برندهای کوچکی مانند BLU، HMD و Wiko همچنان به بازار موبایل ارزان قیمت توجه دارند، اما تسلط اپل و سامسونگ غیر قابل مقایسه است. گفته می‌شود از هر ده گوشی فروخته شده در ایالت متحده، هشت دستگاه متعلق به یکی از این دو غول فناوری است.

پس از اپل و سامسونگ، موتورولا، TCL و وان پلاس به ترتیب با سهم ۸، ۵ و ۳ درصدی خود جایگاه‌های سوم تا پنچم بازار ایالات متحده را تصاحب کرده‌اند. در بین تمام این موارد فقط TCL با کاهش رشد یک درصدی همراه بوده و سهم سایر برندها نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato