ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

هکرها با نفوذ به سیستم FBI هزاران ایمیل درباره یک حمله جعلی ارسال کردند

کارشناسان اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) می‌گویند هکرها روز شنبه به سیستم ایمیل این سازمان نفوذ و ده‌ها هزار پیام هشدار جعلی درباره یک حمله سایبری احتمالی ارسال کرده‌اند. FBI می‌گوید سخت‌افزار مورد حمله را ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۳ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

کارشناسان اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) می‌گویند هکرها روز شنبه به سیستم ایمیل این سازمان نفوذ و ده‌ها هزار پیام هشدار جعلی درباره یک حمله سایبری احتمالی ارسال کرده‌اند. FBI می‌گوید سخت‌افزار مورد حمله را به فاصله کوتاهی پس از آگاهی از شبکه خارج کرده است.

به گفته FBI، ایمیل‌های جعلی از آدرسی فرستاده شده‌اند که به ic.fbi.gov@ ختم می‌شود. اداره تحقیقات فدرال آمریکا فعلا در حال بررسی شرایط است. شرکت Spamhaus Project که به ردیابی تهدیدات سایبری می‌پردازد، نسخه‌ای از این ایمیل‌ها را در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشت. عنوان این ایمیل «فوری: حضور عامل تهدید در سیستم‌ها» است و در انتهای آن امضای وزارت امنیت میهن آمریکا دیده می‌شود.

اف‌بی‌آی از کسانی که ایمیل جعلی دریافت کرده‌اند خواسته تا اطلاعات لازم را به اطلاع «مرکز شکایت جرایم اینترنتی» یا «سازمان امنیت زیرساخت و امنیت سایبری» ارسال کنند. گفته می‌شود که هکرها سعی داشتند این حمله جعلی را به «وینی ترویا»، رهبر دو شرکت امنیت دارک وب NightLion و Shadowbyte ارتباط دهند.

شرکت Spamhaus Project می‌گوید مهاجمان آدرس ایمیل‌های خود را از پایگاه داده دفتر ثبت شماره‌های اینترنتی آمریکا (ARIN) و چند منبع دیگر به دست آورده‌اند. این حمله حداقل شامل دو موج بوده و در آن به بیش از ۱۰۰ هزار آدرس ایمیل پیام جعلی فرستاده شده است.

«الکس گروسجین»، تحلیلگر ارشد Spamhaus می‌گوید مشخص نیست که در ایمیل‌ها بدافزار هم وجود داشته یا نه. ولی بیشتر به نظر می‌رسد که هدف هکرها جلب توجه و پرونده‌سازی برای وینی ترویا بوده باشد، چون مطمئنا ایمیلی که از سوی FBI ارسال شود، بیشتر از سایر ایمیل‌ها توجه مخاطبان را جلب می‌کند.

درگیری هکرها با جامعه امنیت سایبری اتفاق جدیدی نیست. مهاجمان در ماه مارس امسال با حمله به سرورهای مایکروسافت Exchange سعی داشتند برای یک خبرنگار حوزه امنیت به نام «برایان کربز» پاپوش درست کنند. با این حال، نفوذ به یک سازمان دولتی مثل FBI گامی بسیار بزرگ در مسیر اجرای کمپین‌های هکرها محسوب می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی