ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویدیو کنفرانس در گوگل میت
نرم افزار و اپلیکیشن

امکان تماس تصویری هم‌زمان ۵۰۰ نفر در آپدیت جدید گوگل میت فراهم شد

گوگل میت به‌تازگی آپدیت جدیدی ارائه کرده که در آن امکان تماس تصویری همزمان بین ۵۰۰ نفر شرکت‌کننده در ویدیو کنفرانس‌ها و همچنین نمایش هم‌زمان ویدیو کنفرانس به صد هزار نفر فراهم شده است. قابلیت ...

احمدرضا فرهبد
نوشته شده توسط احمدرضا فرهبد | ۲۷ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

گوگل میت به‌تازگی آپدیت جدیدی ارائه کرده که در آن امکان تماس تصویری همزمان بین ۵۰۰ نفر شرکت‌کننده در ویدیو کنفرانس‌ها و همچنین نمایش هم‌زمان ویدیو کنفرانس به صد هزار نفر فراهم شده است.

قابلیت تماس تصویری ۵۰۰ نفر با یکدیگر به‌صورت هم‌زمان در گوگل میت نیازمند استفاده از نرم‌افزار Google Workspace نسخه‌های Enterprise Standard و Enterprise Plus یا Education Plus است؛ متأسفانه این قابلیت در نسخه‌های Essentials و Starter یا Standard در دسترس نیست.

پاندمی کرونا در دو سال اخیر دورکاری در منزل و برگزاری همایش‌ها و رویدادها به‌صورت مجازی را به‌میزان  بسیار زیادی افزایش داده است. افراد شاغل، دانش‌آموزان و افرادی که ویدیو کنفرانس برگزار می‌کنند یا در چنین کنفرانس‌هایی شرکت می‌کنند، برای برقراری ارتباط مناسب، کاربردی و پایدار در فضای مجازی با روئسا، همکاران، همکلاسی ها، استادان، مستعمین خود و... نیازمند استفاده از پلتفرم‌های ارتباط مجازی مناسبی هستند تا بتواند علاوه بر ایجاد بستری مناسب برای برقراری ارتباط پایدار، ویژگی‌ها و ابزارهای لازم برای برقراری ارتباط گسترده بین تعداد زیادی از افراد را نیز در اختیار داشته باشند.

ویدیو کنفرانس در گوگل میت

 بنابراین اخیرا غول‌های فناوری مثل گوگل، مایکروسافت، زوم و سایر شرکت‌های فعال در زمینه ویدیو کنفرانس تلاش کرده‌اند تعداد افرادی را که می‌توانند از طریق پلتفرم‌های آن‌ها به‌صورت مجازی در ویدیو کنفرانس‌ها شرکت کنند؛ به‌عنوان‌مثال به حداکثر میزان ممکن برسانند.

به‌عنوان‌مثال مایکروسافت مدتی پیش اعلام کرد که حداکثر تعداد افراد فعال در سازمان‌های دولتی آمریکایی که می‌توانند در جلسات اپلیکیشن دسکتاپ مایکروسافت تیمز شرکت کنند، به ۲۵ هزار نفر رسیده است؛ در حالی که در یک کنفرانس معمولی و متداول ،حداکثر هزار نفر می‌توانند شرکت کنند و امکان پذیرش و سرویس‌دهی به بیش از این تعداد وجود ندارد.

 در پلتفرم ویدیو کنفرانس زوم هم امکان حضور ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر به‌صورت هم‌زمان وجود دارد؛ البته مشترکان این پلتفرم برای بهره‌مندی از این قابلیت باید اشتراک طرح Pro یا Business  را با پرداخت ماهیانه ۵۰ دلار برای شرکت هزار نفر در کنفرانس بپردازند. مشترکان طرح Enterprise و Business plan به ترتیب می‌توانند بدون پرداخت هزینه از ۵۰۰ و ۳۰۰ نفر به‌صورت هم‌زمان میزبانی کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی