ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

کارمند سابق سونی بابت تبعیض جنسیتی از واحد پلی استیشن شکایت کرد

تحلیلگر امنیت سابق سونی از واحد پلی استیشن به اتهام تبعیض جنسیتی و فسخ نادرست قرارداد خود شکایت کرده است. خانم «اِما ماجو» مدعی است سونی در محیط کاری شرکت خود شرایطی را به وجود ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳ آذر ۱۴۰۰ | ۲۳:۵۹

تحلیلگر امنیت سابق سونی از واحد پلی استیشن به اتهام تبعیض جنسیتی و فسخ نادرست قرارداد خود شکایت کرده است. خانم «اِما ماجو» مدعی است سونی در محیط کاری شرکت خود شرایطی را به وجود آورده که علیه زنان تبعیض‌آمیز بوده و اجازه رشد و ترفیع آنان را نمی‌داده است.

بر اساس اطلاعات پرونده، خانم ماجو می‌خواهد به نمایندگی از زنانی که احتمالا تحت تاثیر سیاست‌های نادرست پلی استیشن قرار گرفته‌اند، سونی را به دادگاه بیاورد. او که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۱ کارمند این شرکت بوده مدعی است، سونی اجازه می‌دهد کارمندانش در محیط کار علیه زنان رفتارهای تبعیض‌آمیز داشته باشند. به‌علاوه، گفته شده که این شرکت مانع از ترفیع کارمندان زن شده و در مناصب برابر به زنان دستمزد کمتری پرداخت کرده است.

اِما ماجو می‌گوید در طول دوره ۶ ساله حضورش در سونی نتوانسته بود پاسخ مناسبی درباره چگونگی ترفیع گرفتن در این شرکت دریافت کند. او حتی مدعی است که بابت این پرس و جوها در شرکت تقلیل درجه پیدا کرده بود. ماجو شنیده بود که مدیران پلی استیشن درباره کارمندان زن شرکت نظرات جنسیت‌زده می‌دادند و معتقد بودند که زنان نسبت به مردان احساسی‌تر و غیرحرفه‌ای‌ترند.

در این پرونده ادعا شده که او در سال ۲۰۲۱ در اظهاریه‌ای این تبعیض‌های جنسیتی را به اطلاع سونی رساند، اما به فاصله کوتاهی از شرکت اخراج شد. سونی مدعی است که اخراج او به خاطر پایان کار یکی از واحدهای پلی استیشن بوده اما ماجو می‌گوید او متعلق به این واحد نبوده است. ماجو باور دارد که اخراجش اشتباه بوده و در اصل به دلیل زن بودن و صحبت درباره تبعیض‌های صورت گرفته علیه زنان اخراج شده است.

سونی هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است. گزارش امروز در شرایطی منتشر شده که «جیم رایان»، رئیس پلی استیشن چند روز پیش در ایمیلی گفته بود از عدم رسیدگی شرکت اکتیویژن بلیزارد به فرهنگ جنسیت‌زده آن شرکت شوکه و ناراحت شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • realtime
    realtime | ۴ آذر ۱۴۰۰

    چون واقعا نمیتونی متوجه شی کی ترفیع میگیری. نیل دراکمن خودش آخرای کار the last of us فهمید سمتش شده کارگردان.

مطالب پیشنهادی