ویندوز دیفندر در جمع بهترین آنتی ویروس‌های ویندوز ۱۰ و ۱۱ قرار گرفت

ویندوز دیفندر در جمع بهترین آنتی ویروس‌های ویندوز ۱۰ و ۱۱ قرار گرفت

ویندوز دیفندر که به‌صورت پیش‌فرض روی ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ ارائه می‌شود، به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس‌های اکتبر ۲۰۲۱ شناخته شده است. موسسه مستقل بررسی امنیت AV-TEST می‌گوید این برنامه در سه شاخه محافظت، عملکرد و قابلیت استفاده امتیاز کامل را دریافت کرده است.

موسسه آلمانی AV-TEST در جدیدترین گزارش خود ۲۱ برنامه امنیتی از شرکت‌های مختلف از جمله ویندوز دیفندر، آویرا، مک آفی، Avast و AVG را در برابر تهدیدات امنیتی مختلف مورد بررسی قرار داده است. این تهدیدات امنیتی شامل بدافزارهای روز صفر، ایمیل‌های آلوده و غیره بوده است.

موسسه AV-TEST در گزارش اکتبر ۲۰۲۱ می‌گوید: «ما همیشه از جدیدترین نسخه نرم‌افزارها برای آزمایش استفاده کرده‌ایم. برنامه‌ها امکان آپدیت خودکار داشتند و می‌توانستند از سرویس‌های ابری خود بهره بگیرند.» در پایان آزمایش‌های سخت این موسسه، ویندوز دیفندر توانست امتیاز کامل را از همه آزمون‌ها دریافت کند. البته محصولات دیگری مثل مک آفی و آواست هم امتیاز کامل گرفتند ولی دسترسی به ویندوز دیفندر به عنوان یک راهکار پیش‌فرض و رایگان بسیار راحت‌تر است.

در مطالعات حاضر هر آنتی ویروس می‌تواند در سه شاخه محافظت، عملکرد و قابلیت استفاده ۶ امتیاز دریافت کند. همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، ویندوز دیفندر ۱۸ امتیاز کامل گرفته است. از این رو، این موسسه ویندوز دیفندر را به عنوان یکی از بهترین راهکارهای دفاعی در ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ معرفی کرده است.

مایکروسافت برای بهبود راهکارهای امنیت فراپلتفرمی خود ظاهرا در حال کار روی هاب امنیتی جدیدی است که اپلیکیشن آن فعلا Microsoft Defender Preview نام دارد. این اپلیکیشن به کاربر اجازه می‌دهد ویندوز ۱۱، مک و پلتفرم‌های موبایل (اندروید و iOS) را تحت نظر قرار دهد. همچنین از طریق این برنامه می‌توانید عملکرد آنتی ویروس، فیشینگ و سرقت گذرواژه در دستگاه‌های دسکتاپ و موبایل را بررسی کنید.

بر اساس گزارش‌ها Microsoft Defender Preview فعلا با اسم رمز Gibraltar در دست توسعه قرار دارد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato