ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

رئیس کل بانک مرکزی خبر داد: راه اندازی سامانه‌ای برای ثبت درخواست‌های ارزی خرد مردم

رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در پی حضور در صرافی‌های میدان فردوسی و رصد تحولات بازار ارز در بازار، از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت درخواست‌های ارزی خرد مردم خبر داد. «علی صالح‌آبادی» ضمن بازدید ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته در پی حضور در صرافی‌های میدان فردوسی و رصد تحولات بازار ارز در بازار، از راه‌اندازی سامانه‌ای برای ثبت درخواست‌های ارزی خرد مردم خبر داد.

«علی صالح‌آبادی» ضمن بازدید از صرافی‌های میدان فردوسی با تاکید بر اینکه منابع ارزی کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد، گفت: «راه اندازی درگاه فروش ارز به منظور تأمین نیازهای خرد هموطنان به ارز در دستور کار قرار دارد. این درگاه تا دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید و هموطنان با ورود به این درگاه نیاز خرد ارزی خود را اعلام و سپس با مراجعه به صرافی‌های مجاز ارز موردنیاز را دریافت می‌کنند.»

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه با راه اندازی سامانه فروش ارز صف‌های ایجاد شده در مقابل صرافی‌ها جمع خواهد شد، گفت: «نیازهای ارز قانونی مردم را به صورت کامل تأمین می‌کنیم و منابع ارزی ورودی در بازار متشکل ارزی در وضعیت مناسبی قرار دارد.»

تلاش بانک مرکزی برای اصلاح قوانین

او همچنین در ادامه توضیحات خود گفت: «در همین راستا به منظور دسترسی آسان‌تر مردم به حواله و اسکناس دلار، اصلاح قوانین و مقررات در برنامه و دستور کار بانک مرکزی قرار دارد. همچنین در جانب عرضه ارز مشکلی نداریم و روند تأمین و عرضه در حال بهبود است.»

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون برگشت ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در سامانه نیما ۲۲.۴ میلیارد دلار و عرضه ارز صادرکنندگان در سامانه نیما ۲۰ میلیارد دلار بوده است نیز گفت: «از ابتدای سال تا کنون درمجموع ۳۶ میلیارد دلار ارز برای کل کالاها بخشی در سامانه نیما و بخشی در شبکه بانکی تأمین شده است که نسبت به سال گذشته عرضه ارز افزایش داشته است.»

به گفته صالح‌آبادی خوشبختانه امسال دسترسی ‎بانک مرکزی و سیستم اقتصادی کشور به منابع ارزی، بهبود قابل ملاحظه‌ای داشته است و از نظر ورود ارز به کشور در شرایط بسیار خوبی هستیم و پیش‌بینی این است که در آینده نزدیک اوضاع رو به بهبود خواهد رفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی