ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
علمی

میلیاردر ژاپنی پیش از آغاز برنامه گردشگری فضایی اسپیس ایکس به فضا سفر کرد

سه مسافر دیگر از جمله یک فضانورد روسی و دو گردشگر ژاپنی به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده شدند. نکته جالب این که یکی از گردشگران این پرواز، میلیاردر ژاپنی است که چند سال پیش اعلام ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

سه مسافر دیگر از جمله یک فضانورد روسی و دو گردشگر ژاپنی به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده شدند. نکته جالب این که یکی از گردشگران این پرواز، میلیاردر ژاپنی است که چند سال پیش اعلام کرده بود قصد دارد روزی با موشک استارشیپ اسپیس ایکس به دور ماه پرواز کند اما برنامه‌های شرکت فضایی ایلان ماسک هنوز به مرحله نهایی نرسیده است.

سه خدمه این پرواز در ساعت ۱۱:۰۸ دقیقه روز پنجشنبه، با استفاده از فضاپیمای روسی سایوز از قزاقستان سفر خود را شروع کردند و انتظار می‌رود در ساعت ۱۷:۱۰ به ایستگاه فضایی متصل شوند. خدمه این پرواز شامل الکساندر میسورکین فضانورد روسی، یوزو هیرانو و یوساکو مائزاوا گردشگران ژاپنی می‌شود که قرار است تقریبا ۱۲ روز را در ایستگاه فضایی بین‌المللی سپری کنند.

اسپیس ایکس

میلیاردر ژاپنی از سال ۲۰۱۸ در لیست انتظار اسپیس ایکس قرار دارد

سفر آن‌ها بخشی از ظهور دوباره روسیه در حوزه گردشگری فضایی محسوب می‌شود. این پرواز در حال انجام شد که روسیه حدود دو ماه قبل یک بازیگر و کارگردان روسی را به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد تا سکانس‌هایی از یک فیلم را فیلمبرداری کنند.

هیرانو و مائزاوا به واسطه همکاری با شرکت آمریکایی «اسپیس ادونچرز» سفر خود را انجام می‌دهند و آن‌ها قصد دارند از حضور خود در ایستگاه بین‌المللی فضایی فیلمبرداری کرده و آن‌ها را در کانال یوتیوب خود منتشر کنند. مائزاوا پیش از پرواز خود فهرستی از «۱۰۰ کاری که باید در فضا انجام دهید» تهیه کرده که یکی از آن‌ها بازی بدمینتون با فضانورد روسی است.

مائزاوا که ثروت خود را از طریق تجارت خرده فروشی آنلاین حوزه مد به دست آورده، پیش از این نیز علاقه خود به پروازهای فضایی را نشان داده است. این میلیاردر ژاپنی در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که بلیط سفری به دور ماه را با موشک استارشیپ آینده اسپیس ایکس خریداری کرده است. او سال گذشته نیز اعلام کرده بود که قصد دارد ۸ نفر را بطور رایگان با راکت اسپیس ایکس به ماه ببردو

با این حال، برنامه زمانی استارشیپ برای پرواز هم اکنون تا حدودی نامشخص است و این سفر فضایی راه سریع‌تری برای مائزاوا و رسیدن به خواسته‌اش فراهم کرده است. خدمه این پرواز به سه فضانورد ناسا و یک فضانورد آلمانی از آژانس فضایی اروپا خواهند پیوست که در حال حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی