ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

زارع پور: برای توسعه گوشی ملی همکاری سایر وزارت‌خانه‌ها لازم است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات ظرفیت‌های خوبی برای تولید سخت‌افزار دارد؛ تولید گوشی ملی را منوط به همکاری سایر وزارت‌خانه‌ها با وزارت ارتباطات عنوان کرد. «عیسی زارع‌پور» در نخستین نشست ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه وزارت ارتباطات ظرفیت‌های خوبی برای تولید سخت‌افزار دارد؛ تولید گوشی ملی را منوط به همکاری سایر وزارت‌خانه‌ها با وزارت ارتباطات عنوان کرد.

«عیسی زارع‌پور» در نخستین نشست خبری خود با بیان توضیحاتی درباره ساخت گوشی همراه در کشور گفت: «ما هم در ایران به توسعه گوشی ملی ادامه می‌دهیم و در این دولت قرار است شاهد همکاری خوبی بین نهادهای مختلف باشیم تا این اتفاق بهتر از ادوار گذشته رخ بدهد. خط قرمز ما کیفیت است و اگر خدمت خوبی به مردم ارائه شود مردم حتما از آن استفاده می‌کنند.»

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه در کشور ظرفیت‌های خوبی برای تولید سخت‌افزار داریم، گفت: «در حوزه تجهیزات انتقال شبکه که جزو پیشرفته ترین تجهیزات مخابراتی هستند مواردی داریم که با محصولات خارجی برابری می‌کند.»

افزایش 70 درصدی شبکه زیرساخت کشور

زارع‌پور با تاکید بر اینکه تا سال آینده هفتاد درصد به شبکه زیرساخت کشور از تولیدات بومی‌ اضافه خواهد شد، گفت: «در بخش تولیدات قطعات فضایی نیز این اتفاق رخ داده که به زودی برای خبرنگاران به نمایش در خواهد آمد تا به این موارد پی ببرند.‌»

او در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: «در مورد ساخت گوشی هم اقداماتی انجام دادیم اما حمایت های خوبی از سمت حاکمیت برای رسد و توسعه آنها صورت نگرفته و از آنجایی که فقط به وزارت ارتباطات مربوط نیست قصد داریم با تعامل دیگر وزارت‌خانه‌ها این کار را سریع‌تر پیش ببریم.»

زارع‌پور با اشاره به روند تولید در کشورهای آمریکایی و اروپایی گفت: «حتی کشورهای آمریکایی و اروپایی هم محصولات خود را به کشورهای آسیایی می‌سپرند تا آن را تولید کنند ولی اصل کار طراحی این قطعات است و استفاده و کمک از دیگر قطعات در مسأله مهندسی امر رایجی است.»

انتقال پروژه گوشی ملی

پیش از این معاون فناوری و نوآوری وقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خرداد ماه امسال اعلام کرده بود که این وزارت قصد دارد با طرحی پنج ساله، تولید بیش از ۱۴ میلیون تلفن همراه را در داخل کشور رقم بزند. بر اساس برنامه‌های اعلام شده قرار بر این بود که این طرح با ایجاد ۴۳ هزار شغل پایدار مستقیم و غیرمستقیم و بیش از یک میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی همراه باشد.

هرچند هاشمی گفته بود که پروژه تولید ملی هنوز به آن خوبی که برنامه ریزی شده بود پیش نرفته و حالا با اعلام جزئیات جدید به نظر می‌رسد که ادامه این طرح و نهایی شدن آن به دولت بعدی موکول خواهد شد.

حالا که چند ماه از حضور دولت سیزدهم و اعلام برنامه‌های زارع‌پور به عنوان وزیر ارتباطات گذشته و اعلام نظر مثبت او درباره توسعه تولید گوشی ملی باید همچنان منتظر ادامه این پروژه و چگونگی پیشبرد آن در دولت سیزدهم باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی