ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

زارع پور: ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا پایان کار دولت سیزدهم راه‌اندازی خواهد شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست خبری خود با بیان اینکه وزارت ارتباطات پروژه فیبر نوری تا منازل را در دستور کار قرار داده است، از اجرای نهایی این پروژه تا ظرف ۳ ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۱۵

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین نشست خبری خود با بیان اینکه وزارت ارتباطات پروژه فیبر نوری تا منازل را در دستور کار قرار داده است، از اجرای نهایی این پروژه تا ظرف ۳ سال و نیم خبر داد.

«عیسی زارع‌پور» با اشاره به اهمیت توسعه فیبر نوری در برنامه‌های وزارت ارتباطات گفت: «پروژه فیبر نوری تا منازل را در دستور کار قرار دادیم که ظرف ۳ سال و نیم باقی مانده، ۲۰ میلیون پورت پرسرعت را راه‌اندازی کنیم. این کار بسیار سخت و پیچیده است. همه باید پای کار بیایند تا این اتفاق رخ دهد.»

به گفته وزیر ارتباطات در این مدت بیش از چهل جلسه برگزار شده تا نقشه راه توسعه فیبر نوری مشخص شود. بر اساس این جلسات در نهایت در دهه فجر نقشه راه شبکه فیبر نوری کشور را رونمایی خواهد شد.

زارع‌پور همچنین با تاکید بر اهمیت همکاری شهرداری و سایر دستگاه‌ها برای توسعه شبکه فیبر نوری گفت: «برای اجرای پروژه فیبر نوری شهرداری‌ها باید پای کار بیایند و همه بخش‌های دولتی و عمومی باید ظرفیت خود را به کار بگیرند تا فیبر نوری به سرانجام برسد.»

به اعتقاد زارع پور با تحقق این پروژه عملا بحث سرعت دیگر بی‌معنی می‌شود: «متاسفانه در سال‌‌های گذشته ما به شدت در زمینه توسعه اینترنت ثابت عقب مانده‌ایم و در این زمینه رتبه ۱۴۲ را در بین ۱۸۰ کشور داریم. متخصصین می‌‌دانند که در ۱۰ سال گذشته در اینترنت ثابت اصلا خوب عمل نکرده‌ایم و امروز اثر همین موضوع را می‌بینیم.»

او با اشاره به اینکه در صورت توجه به این پروژه، مشکل سرعت به شکل کلی حل می‌شود، تاکید کرد: «باید بار را از روی دوش شبکه موبایل برداریم و این اتفاق در همه کشورهای پیشرفته دنیا رخ می‌دهد.»

به گفته زارع‌پور در دو سال اخیر و در دوران کرونا، فناوری بیشتر نقش خودش را پیدا کرد. متخصصین این حوزه تهدید کرونا را تبدیل به فرصت کردند و خیلی از راه‌‌های نرفته بسیار سریع طی شد. البته این فناوری، روی دیگری هم دارد و باید از فرصت‌ها برای جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی استفاده کرد. او تاکید کرد وزارت ارتباطات می‌خواهد شیرینی استفاده از فناوری را به مردم برساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۷ آذر ۱۴۰۰

    خدا کنه راست بگی
    خدا کنه
    بااین رانتی که برای fcp ها درست کردی ولی عمرا

مطالب پیشنهادی