ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
علمی

اسپیس ایکس برای بررسی راه‌های مقابله با اثرات پیری، سلول‌های ماهیچه انسان به فضا می‌فرستد

اسپیس ایکس قصد دارد به عنوان بخشی از پژوهش محققان بریتانیایی برای مشخص کردن دلیل ضعیف شدن عضلات با افزایش سن، روز سه شنبه با کمک موشک فالکون ۹ سلول‌های ماهیچه‌ انسان را به ایستگاه ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۹:۴۵

اسپیس ایکس قصد دارد به عنوان بخشی از پژوهش محققان بریتانیایی برای مشخص کردن دلیل ضعیف شدن عضلات با افزایش سن، روز سه شنبه با کمک موشک فالکون ۹ سلول‌های ماهیچه‌ انسان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی ارسال کند.

دانشمندان قصد دارند روی سلول‌های ماهیچه‌ای رشد یافته در آزمایشگاه که از طریق موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس به فضا ارسال خواهند شد، در ایستگاه فضایی بین‌المللی آزمایش‌هایی انجام دهند. هدف دانشمندان از انجام این آزمایش‌ها که MicroAge نامیده می‌شود، درک بیشتر اثرات پیری در انسان‌ها و پیدا کردن راه‌هایی برای مقابله با آن است.

ارسال سلول‌های ماهیچه‌ انسان به فضا توسط اسپیس ایکس

اسپیس ایکس

از مدت‌ها قبل مشخص شده بود که ماهیچه‌های فضانوردان در فضا به دلیل عدم وجود جاذبه ضعیف‌تر می‌شود. با افزایش سن نیز عضلات انسان‌ها فشردگی و قدرت خود را از دست می‌دهند که این امر می‌تواند بر توانایی فرد در انجام کارهای روزمره تاثیرگذار باشد و طیف گسترده‌ای از مشکلات را به وجود بیاورد.

محققان در نظر دارند تا تغییراتی که در فضا و روی زمین به مرور زمان برای بافت‌های ماهیچه‌ای رخ می‌دهد را با یکدیگر مقایسه کنند تا به درک درستی از ضعیف‌تر شدن آن‌ها به دلیل افزایش سن برسند و با نتایج به دست آمده به مقابله با اثرات پیری بپردازند.

آژانس فضایی بریتانیا در گزارش خود در وب‌سایت دولت بریتانیا اعلام کرد این سلول‌ها که به اندازه یک دانه برنج هستند، در نگهدارنده‌های کوچک چاپ سه بعدی قرار خواهند گرفت. زمانی که سلول‌ها به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسند، برای ایجاد انقباضات در بافت عضلانی تحریک الکتریکی خواهند شد.

در این گزارش همچنین ذکر شده که دانشمندان دانشگاه لیورپول به مرکز فضایی کندی سفر کرده‌اند تا سلول‌های ماهیچه را پیش از پرتاب رشد و پرورش دهند. علاوه بر این، نمونه‌های سلولی پس از انجام آزمایش‌های خود، قرار است در ماه ژانویه برای تحقیقات بیشتر به زمین بازگردند.

آژانس فضایی بریتانیا در ادامه گزارش خود همچنین اعلام کرد که ۱.۵ میلیون دلار بودجه برای انجام این تحقیقات به دانشگاه لیورپول اختصاص داده شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی