ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

اولین رومینگ بین‌المللی 5G توسط ایرانسل برقرار شد

ایرانسل، که پیش از این اولین ارائه دهنده اینترنت نسل پنج تلفن‌همراه (5G) در ایران بود به نخستین ارائه دهنده خدمات رومینگ بین‌الملل 5G کشور نیز تبدیل شد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکان اولین ارائه دهنده ...

ایرانسل، که پیش از این اولین ارائه دهنده اینترنت نسل پنج تلفن‌همراه (5G) در ایران بود به نخستین ارائه دهنده خدمات رومینگ بین‌الملل 5G کشور نیز تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکان اولین ارائه دهنده اینترنت نسل پنج تلفن‌همراه (5G) که قصد سفر به کشورهای «امارات متحدۀ عربی»، «چین» و «تایلند» را دارند، می‌توانند از خدمات رومینگ اینترنت پرسرعت 5G ایرانسل، در این کشورها، استفاده کنند.

اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، اولین ارائه‌دهندۀخدمات رومینگ بین‌الملل نسل پنج (5G) است که امکان استفاده از این خدمت را در اپراتورهای DU امارات متحده عربی، اپراتور China Mobile چین و اپراتور AIS تایلند فراهم کرده است. به زودی کشورهای دیگری به مجموعۀ رومینگ 5G ایرانسل، اضافه خواهند شد.

مشترکانی که قصد استفاده از اینترنت رومینگ پر سرعت 5G ایرانسل را دارند، می‌توانند پیش ازخروج از مرزهای ایران، از طریق سوپراپلیکیشن «ایرانسل من» یا شماره گیری کد دستوری #1111*، اقدام به فعال‌سازی خدمات رومینگ بین‌الملل کنند. لغو این خدمات نیز  از طریق شماره‌گیری همین کد دستوری انجام می‌شود. اگرچه در زمان حضور مشترک در مرزهای ایران، همواره تعرفه‌های عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد.

ایرانسل تا کنون به عنوان پرچمدار توسعه رومینگ بین‌المللی، بین اپراتورهای ایرانی، «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل دو و سه (2G و 3G) خود را با 272 اپراتور و در 131 کشور» و «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل چهار (4G) را با 126اپراتور و در 66کشور»، برقرار کرده است.

پیش از این، ایرانسل، ظهر 10 آذرماه سال جاری، هشتمین سایت 5G خود و اولین سایت 5G دولت سیزدهم را با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روی فرکانس جدید 2.3 گیگاهرتز در شهر اندیشه، واقع در استان البرز، راه‌اندازی کرد. هفت سایت دیگر نسل 5G ایرانسل نیز، سال 99 در استان‌های تهران، شیراز، هرمزگان و خراسان رضوی، راه‌اندازی شده بود.

ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با نخستین سالروز راه‌اندازی تجاری شبکۀ نسل پنج خود، موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه، در شبکۀ واقعی و تجاری نسل پنج، دست یابد.

ایرانسل هم‌اکنون، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج (5G)، بیشترین تعداد سایت‌های تجاری 5G در ایران را دارد و در صورت رفع دغدغه‌های تعرفه و تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامۀ توسعۀ شبکۀ نسل پنج خود را با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد و به دنبال ورود نسل 5.5 تلفن همراه، به ایران است.

ایرانسل تلاش دارد با گسترش خدمات رومینگ 5G در دیگر کشورها و اپراتورها، تجربۀ بهره‌گیری از اینترنت پرسرعت و با کیفیت در استانداردهای جهانی را برای مشترکان خود فراهم کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی