ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اینتل روی فناوری جدیدی برای اجرای بازی‌ها از راه دور کار می‌کند

اینتل در حال کار روی فناوری جدیدی برای گیمرها است که با استفاده از آن می‌توانند بازی‌های موردنظر خود را روی رایانه‌های شخصی دیگران و از راه دور تجربه کنند. «راجا کدوری»، رئیس بخش پردازشگر ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ دی ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

اینتل در حال کار روی فناوری جدیدی برای گیمرها است که با استفاده از آن می‌توانند بازی‌های موردنظر خود را روی رایانه‌های شخصی دیگران و از راه دور تجربه کنند.

«راجا کدوری»، رئیس بخش پردازشگر گرافیکی (GPU) اینتل با حضور در استریم یک یوتیوبر به نام DrLupo درباره ARC و برنامه‌های آینده این شرکت برای پردازنده‌های گرافیکی مجزا صحبت کرد. در این استریم، کدوری نکته بسیار قابل توجهی را بیان کرد که مطمئنا برای طرفداران بازی‌های ویدیویی می‌تواند جذاب باشد.

اینتل روی فناوری‌های مختلفی کار می‌کند

کدوری در این مصاحبه توضیح داد که تیم گرافیکی اینتل هم اکنون در حال کار روی نسل بعدی فناوری‌های مختلفی است که یکی از آن‌ها قرار است به کاربران اجازه دهد تا بازی‌ها را روی رایانه‌های شخصی دوستان خود از راه دور اجرا کنند.

با توجه به شرایط فعلی جهان مانند محدودیت‌های به وجود آمده و فاصله‌گذاری اجتماعی که به دلیل شیوع ویروس کرونا ناشی شده و از طرفی دیگر کمبود تراشه که خرید بسیاری از کارت‌های گرافیکی و کنسول‌ها را با مشکل مواجه کرده، به این دسته از فناوری‌ها توجه بسیار زیادی می‌شود.

اینتل
راجا کدوری

با این حال، همانطور که راجا در مصاحبه خود اشاره می‌کند، نمی‌توان انتظار داشت که چنین فناوری‌هایی در آینده نزدیک ظهور کنند و حداقل چندین سال طول خواهد کشید تا شاهد عملی شدن چنین فناوری باشیم. همچنین باید اشاره کرد که در این مصاحبه درباره نقشه راه کلی این شرکت برای پنج سال یا بیشتر صحبت شد. راجا گفت:

این موضوع به سال ۲۰۲۲ مربوط نمی‌شود اما در حال کار روی مواردی از این قبیل هستیم.

اینتل روز گذشته به همراه گوگل اعلام کرد که به دلیل نگرانی‌های مربوط به شیوع دوباره ویروس کرونا و گونه امیکرون، قصد ندارد در محل برگزاری رویداد CES 2022 شرکت کند. با این وجود، اینتل همچنان به صورت دیجیتالی در این رویداد حضور خواهد داشت و انتظار می‌رود تا بیشتر درباره پردازنده‌های گرافیکی مجزا ARC آینده خود صحبت کند.

اینتل قصد دارد در سه ماهه اول سال آینده از نسل اول کارت‌های گرافیک ARC با اسم رمز «Alchemist» رونمایی کند، بنابراین احتمال حضور پردازنده‌های گرافیکی ARC در این رویداد قوت می‌گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی