ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تسلا
تکنولوژی

تسلا به دلیل فشار نهادهای قانونی قابلیت بازی در حین رانندگی را غیرفعال می‌کند

تسلا طبق درخواست نهاد تنظیم مقررات ایمنی خودرو ایالات متحده، موافقت کرد که از پخش بازی‌های ویدیویی روی نمایشگر لمسی خودروهای خود در حین حرکت جلوگیری کند. به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۸

تسلا طبق درخواست نهاد تنظیم مقررات ایمنی خودرو ایالات متحده، موافقت کرد که از پخش بازی‌های ویدیویی روی نمایشگر لمسی خودروهای خود در حین حرکت جلوگیری کند.

به گفته اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) تسلا اکنون با ارسال یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری باعث می‌شود تا قابلیتی تحت عنوان «پخش مسافر» (Passenger Play) که بازی‌ها از طریق آن اجرا می‌شوند، زمانی که خودرو در حال حرکت است قفل شده و دیگر کار نکند.

تسلا در حالی تصمیم به انجام چنین اقدامی دارد که روز گذشته مشخص شده بود این سازمان تحقیقات رسمی خود را درباره نگرانی‌های مربوط به حواس پرتی رانندگان به دلیل بازی‌های ویدیویی آغاز خواهد کرد زیرا برخی از آن‌ها حتی در حین رانندگی با خودرو نیز قابل اجرا و بازی هستند.

اجرا بازی در هنگام حرکت، توسط تسلا غیرفعال می‌شود

تسلا

هرچند تسلا قرار است با انتشار یک به‌روزرسانی عملکرد این سیستم را غیرفعال کند، اما آژانس ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها همچنان قصد دارد تحقیقات خود درباره ویژگی تسلا را ادامه دهد. در بیانیه آن‌ها آمده است:

قانون ایمنی خودرو، سازندگان را از فروش وسایل نقلیه‌ای که با وجود نقص‌هایی مانند استفاده از فناوری، به طور غیرمنطقی باعث ایجاد خطرات ایمنی و انحراف رانندگان می‌شوند، منع می‌کند.

هرچند بازی‌های این نمایشگر برای رانندگان طراحی نشده‌اند و همچنین از بازیکنان قبل از اجرا بازی درخواست می‌شود تا مسافر بودن خود را تایید کند، ظاهرا هیچ ویژگی برای آن طراحی نشده بود تا مانع استفاده رانندگان شود. همچنین به نظر می‌رسد در ابتدا فقط زمانی که خودروهای تسلا در حال حرکت نبودند، مسافران می‌توانستند از این ویژگی استفاده کنند اما در دسامبر ۲۰۲۰ شرایط تغییر کرد تا امکان بازی در هنگام حرکت ماشین نیز برای مسافران فراهم شود.

تغییر ویژگی مورد توجه یکی از مالکان تسلا به نام «وینس پاتون» قرار گرفت و او شکایتی را به NHTSA ارائه کرد و از اقدام تسلا تحت عنوان «بی‌ملاحظه و سهل انگارانه» توصیف کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی