ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

بلومبرگ: چندین سال تا افزودن سنسورهای قند و فشار خون به اپل واچ فاصله داریم

ضادر حالی که شنیده می‌شود نسل بعدی اپل واچ به سنسورهای سلامت جدیدی از جمله نظارت بر قند و ردیابی فشار خون مجهز خواهد شد، در گزارش جدیدی ادعا شده که اپل هنوز فاصله زیادی با ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

ضادر حالی که شنیده می‌شود نسل بعدی اپل واچ به سنسورهای سلامت جدیدی از جمله نظارت بر قند و ردیابی فشار خون مجهز خواهد شد، در گزارش جدیدی ادعا شده که اپل هنوز فاصله زیادی با اضافه کردن این ویژگی‌ها به ساعت هوشمندش دارد.

کوپرتینویی‌ها به طور پیوسته ویژگی‌های جدیدی را به ساعت هوشمند خود اضافه می‌کنند و در هر نسخه جدید، طراحی آن نیز دستخوش تغییراتی می‌شود. با این حال، «مارک گورمن» از بلومبرگ در جدیدترین نسخه خبرنامه Power On خود در مورد سنسورهای جدید ساعت هوشمند اپل و زمان ارائه آن‌ها توضیحاتی داده است که احتمالا برای طرفداران اپل واچ ناامیدکننده خواهد بود.

زمان ارائه سنسورهای جدید اپل واچ

به گفته گورمن، اپل قصد دارد سه ویژگی جدید بزرگ و مهم یعنی سنسور نظارت بر گلوکز/قند خون، توانایی اندازه‌گیری فشار خون و اندازه‌گیری دمای بدن را به ساعت هوشمند خود اضافه کند. با این حال طبق گزارش او، نمی‌توان انتظار داشت که این ویژگی‌ها به‌زودی راهی اپل واچ شوند، زیرا او می‌نویسد:

انتظار هیچ یک از این ویژگی‌ها را در آینده نزدیک نداشته باشید. سنسور اندازه‌گیری دمای بدن جزئی از برنامه کاری این شرکت بود، اما صحبت‌ها در مورد آن اخیرا بسیار کم شده است. تا ارائه حسگر فشار خون حداقل دو تا سه سال دیگر فاصله داریم و چندان تعجب‌آور نخواهد بود که سنسور نظارت بر قند خون تا اواخر نیمه دوم این دهه توسعه داده شود.

با این وجود، تنها ویژگی سلامت جدیدی که انتظار می‌رود به اپل واچ سری 8 اضافه شود، توانایی تشخیص الگوهای خواب پیشرفته و وقفه تنفسی در خواب خواهد بود که از سال میلادی گذشته اخباری درباره آن شنیده می‌شود.

از طرفی دیگر باید اشاره کرد که تا زمان رونمایی از ساعت جدید اپل حداقل 9 ماه فاصله داریم و «مینگ-چی کو»، تحلیلگر معروف اپل نیز گزارش کرده بود که غول فناوری در سال 2022 سه نسخه از ساعت خود را معرفی خواهد کرد: اپل واچ 8، نسخه SE بعدی و مدل ورزشی اپل واچ.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی