ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

ایرانسل: تخریب عامل سقوط دکل ارتباطی در زاهدان است

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرقت پیچ‌ها و وزش باد علت اصلی سقوط دکل مخابراتی شرکت ایرانسل در خیابان پهلوانی زاهدان بوده است، از بازدید شهرداری منطقه به همراه ...

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سیستان و بلوچستان با بیان اینکه سرقت پیچ‌ها و وزش باد علت اصلی سقوط دکل مخابراتی شرکت ایرانسل در خیابان پهلوانی زاهدان بوده است، از بازدید شهرداری منطقه به همراه معاونت عمرانی فرمانداری زاهدان و نماینده شرکت ایرانسل از محل سقوط دکل خبر داد.

در پی این حادثه روابط عمومی شرکت ایرانسل نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد این حادثه به دلیل اقدام خرابکارانه فرد یا افرادی ناشناس در پی تخریب این دکل بوده است.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بر اساس متن این اطلاعیه: «بعدازظهر شنبه ۶ فروردین ۱۴۰۱، فرد یا افرادی ناشناس، طی یک اقدام خرابکارانه، با هدف از بین بردن یکی از دکل‌های ارتباطی ایرانسل در زاهدان، به این دکل آسیب رسانده و تعمداً موجب سقوط آن بر روی واحد مسکونی مجاور شده‌اند.»

این فرد یا افراد، با سرقت مهره‌های اتصال به فوندانسیون مربوط به پایۀ دکل، آن را تخریب کرده‌اند که این امر متأسفانه، منجر به بروز حادثه و سقوط این دکل شده است.

سقوط دکل خسارت جانی نداشته

به گزارش ایرانسل، «این اقدام غیر انسانی، با وجود وارد کردن خسارت به سایت ایرانسل و یک واحد مسکونی مجاور، خوشبختانه موجب آسیب به شهروندان عزیز زاهدانی نشده است.»

این اطلاعیه همچنین تاکید کرده: «در پی وقوع این حادثه برای سایت ارتباطی مذکور (که هنوز به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده و توسط شرکت پیمانکار، به ایرانسل تحویل نشده بوده است)، تیم فنی شرکت پیمانکار، با حضور در محل، نسبت به ایمن‌سازی و پیگیری برای جابه‌جایی تجهیزات حادثه‌دیده، اقدام کرده‌اند.»

همچنین ایرانسل اعلام کرده، «این نوع دکل، بر اساس استانداردهای موجود و به دلیل نصب تجهیزات ارتباطی و الکترونیکی در داخل و بالای دکل، بدون حفاظ فنس نصب می‌شود و اتصال آن به فوندانسیون نیز، از طریق پیچ و مهره و نه جوشکاری، صورت می‌گیرد؛ زیرا جوشکاری باعث ایجاد ضعف و خوردگی در قطعات مذکور می‌شود و می‌تواند به مرور زمان، ظرفیت قطعات را به صورت جدی کاهش دهد که خود، عامل تعیین‌کننده در ایستایی دکل خواهد بود.»

در همین رابطه، ایرانسل با اطلاع این حادثه به مراجع انتظامی و قضایی و تشکیل پرونده با حضور نمایندگان آنها در محل حادثه، ضمن بررسی هرگونه قصور توسط شرکت پیمانکار، پیگیری برای شناسایی و برخورد با عامل یا عوامل بروز این حادثه را آغاز کرده است.

انجام این گونه اقدامات، علاوه بر وارد کردن خسارت به تجهیزات ایرانسل و اموال شهروندان و ایجاد مشکل در ارتباطات، با توجه به شرایط تحریم‌های ظالمانه، دشواری و پیچیدگی تأمین تجهیزات ارتباطی را دو چندان می‌کند.

ایرانسل همچنین در بخش پایانی این اطلاعیه اعلام کرده این اپراتور، در پی آن است که از وجود بالاترین سطح ایمنی در سایت‌های ارتباطی خود اطمینان حاصل کند و در این مورد هم به دنبال آن است که پیگیری و برخورد با عامل یا عاملان این حادثه، موجب تشدید مقابله با اقدامات مشابه مجرمان در فضای خدمات‌رسانی همۀ خدمتگزاران صنعت فناوری‌اطلاعات و ارتباطات کشور شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • avvvvab
  avvvvab | ۸ فروردین ۱۴۰۱

  بیا! باز هم میگی: چرا به مناطق محروم کم مي‌رسند؟ خوب، همین کم را نگهدار تا بیشتر برسند
  و السلام

  • بنیامین نارویی
   بنیامین نارویی | ۸ فروردین ۱۴۰۱

   43 سال همین کم رو نگه داشتیم بس نبود؟؟ دیگه صبر مردم به سر رسیده ، نه آب داریم نه گاز داریم دیگه چی بگیم مثلاً تو قرن بیست و یکیم ولی انگار قرون وسطاس باید بریم آب با بیست لیتری بیاریم و برای گاز کپسول پر کنیم.

مطالب پیشنهادی