ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

دو نسخه مرسدس بنز GLC
خودرو

0.5 لیتر در 100کیلومتر؛ مصرف ناچیز مرسدس بنز GLC با موتور پلاگین هیبریدی 2023

مرسدس بنز در روز اول ژوئن 2022، از نسخه جدید مرسدس بنز GLC برای بازار اروپا رونمایی کرد. این نسخه شامل تیپ‌های مختلف درون‌سوز و هیبریدی می‌شود و با توجه به ابعاد باتریهای به کار ...

مرسدس بنز در روز اول ژوئن 2022، از نسخه جدید مرسدس بنز GLC برای بازار اروپا رونمایی کرد. این نسخه شامل تیپ‌های مختلف درون‌سوز و هیبریدی می‌شود و با توجه به ابعاد باتریهای به کار گرفتنه شده در مدل های پلاگین هیبرید، مصرف سوخت این مدل ها در صد کیلومتر نخست پیمایش (به شرط شارژ بودن باتری ها)، به حدود 0.5 لیتر در یکصد کیلومتر کاهش یافته است که رقمی شگفت انگیز برای یک کراس اوور خانوادگی دو دیفرانسیل محسوب می شود.

به طور کلی مرسدس بنز GLC مدل 2023 با دو نوع پیشرانه عرضه می‌شود. دسته اول پیشرانه‌های درون‌سوز هستند که به همراه سیستم هیبریدی خفیف مرسدس عرضه خواهند شد. نیم دیگر پیشرانه‌ها نیز از نوع پلاگین هیبریدی هستند.

مرسدس بنز GLC

تمامی تیپ‌های درون‌سوز مرسدس بنز GLC مدل 2023 به موتورهای چهارسیلندر ماژولار این شرکت مجهز خواهند بود. سیستم هیبریدی خفیف مرسدس بنز که به ISC‌ شهرت دارد، می‌تواند حداکثر 22 اسب‌بخار قدرت و 200 نیوتن‌متر گشتاور بر توان کلی مجموعه قوای فنی اضافه کند.

تیپ‌های معمولی و هیبریدی، درون‌سوز با چاشنی برق

تیپ پایه این خودرو اکنون GLC 200 4Matic نام دارد. این تیپ به موتور درون سوز و سیستم هیبریدی خفیف مجهز است که حداکثر 201 اسب‌بخار قدرت و 320 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. تیپ بعدی این خودرو GLC 220 d 4MATIC نام دارد. از پسوند d در نام این خودرو مشخص است که با تیپ دیزلی این کراس‌اوور مواجه هستیم که حداکثر 194 اسب بخار قدرت و 440 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. در نهایت قوی‌ترین تیپ این خودرو GLC 300 نام دارد که توان و گشتاوری معادل 255 اسب‌بخار و 400 نیوتن‌متر را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

پیشرانه مرسدس بنز GLC
پیشرانه مرسدس بنز GLC

در سوی دیگر تیپ‌های پلاگین هیبریدی مرسدس بنز GLC قرار دارند که از نسل چهارم پیشرانه‌های پلاگین هیبریدی مرسدس بهره برده‌اند. GLC 300 e 4MATIC تیپ نخست در بخش هیبریدی‌های این کراس‌اوور است که حداکثر 308 اسب‌بخار قدرت و 550 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. تیپ بالاتر و هیبریدی این کراس‌اوور با نام GLC 300 de 4MATIC شناخته می‌شود که حداکثر 328 اسب‌بخار قدرت و 553 نیوتن‌متر گشتاور را در اختیار راننده قرار خواهد داد.

آمار خیره کننده مصرف سوخت کراس‌اوور مرسدس

طبق آزمایش چرخه WLTP اروپا، تمامی تیپ‌های مرسدس بنز GLC بسیار کارآمد هستند. مصرف سوخت شهری GLC 200 و 300 معادل 8.2 لیتر در صد کیلومتر است و مصرف سوخت این دو تیپ در بزرگراه نیز معادل 7.3 لیتر در صد کیلومتر خواهد بود. تیپ دیزلی GLC 220 d نیز 5.9 لیتر در شهر و 5.2 لیتر در بزرگراه به صورت ترکیبی گازوئیل می‌سوزاند.

دو تیپ مرسدس بنز GLC
نسخه درون سوز و هیبریدی مرسدس بنز GLC

بدیهی است که مصرف سوخت تیپ‌های پلاگین هیبریدی کمتر خواهد بود. GLC 300 e معادل 0.8 لیتر در 100 کیلومتر در شهر و 0.6 لیتر در 100 کیلومتر در بزرگراه بنزین می‌سوزاند. نسخه پلاگین هیبریدی-دیزلی GLC 300 de نیز 0.7 لیتر در 100 کیلومتر در شهر و 0.5 لیتر در 100 کیلومتر در بزرگراه به گازوئیل نیاز خواهد داشت. نسخه‌های پلاگین هیبریدی این خودرو به باتری بزرگی مجهز هستند که امکان کاهش قابل توجه مصرف سوخت را برای آن‌ها فراهم کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی