ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سفر بین‌شهری با اسنپ ممکن شد

سفرهای بین شهری اسنپ در بسیاری از استان‌های کشور فعال شده اما انجام این سفرها شرایط و ضوابط خاصی دارد.

امکان سفر بین‌شهری در اسنپ برای کاربران این پلتفرم فعال شده است. از امروز افراد می‌توانند برای تردد بین برخی از شهرهای کشور از خدمات اسنپ استفاده کنند. البته شرایط خاصی مثل همراه داشتن مدارک هویتی توسط کاربران برای این نوع سفر از سوی اسنپ دیده شده که در ادامه کلیه این شرایط را مرور خواهیم کرد.

اسنپ که در بسیاری از شهرهای کشور وظیفه جا به جایی مسافران را برعهده دارد، اخیرا امکان سفرهای بین شهری را در بسیاری از استان‌های کشور فراهم ساخته است.

همانند روالی که در فرآیند سفرهای درون شهری طی می‌شود، پس از مشخص کردن مبدا و مقصد در شهرهای فعال و مشاهده قیمت، می‌توان درخواست سفر بین شهری داد. این درخواست برای کاربران راننده منتخب ارسال خواهد شد و پس از پذیرش سفر، اطلاعات کاربر راننده به فرد نمایش داده می‌شود.

لازم به ذکر است انجام سفر بین شهری اسنپ دارای محدودیت زمانی بوده و باید ثبت درخواست و پذیرش آن توسط کاربر راننده در بازه زمانی 6 صبح تا 9 شب باشد.

آنطور که این شرکت گزارش کرده، هزینه‌ سفرهای بین‌شهری نیز مانند دیگر سفرها با عوامل مختلفی سنجیده می‌شوند. از جمله مهمترین عامل تاثیرگذار در قیمت سفرهای بین‌شهری، فاصله شهرها از یکدیگر است. همچنین مسیر رسیدن به شهرها و احتمال ترافیک میان راه نیز در قیمت نهایی سفر موثر خواهد بود.

شهرهای تحت پوشش سفر بین‌شهری اسنپ
شهرهای تحت پوشش سفر بین‌شهری اسنپ

اما امنیت سفرهای بین شهری قطعا یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران و رانندگان اسنپ است. این شرکت 4 فاکتور را برای این مهم در نظر گرفته است.

اول اینکه بر اساس گزارش اسنپ، این شرکت مدعی است تمامی کاربران راننده‌ای که قصد فعالیت در سرویس سفر بین‌شهری را دارند با دقت هرچه تمام‌تر پالایش می‌شوند. بنابراین کاربران راننده‌ای که بالاترین امتیاز و سابقه را در اسنپ دارند درخواست سفر بین‌شهری را دریافت می‌کنند. مشارکت کاربران در نظرسنجی پایان سفرها خیلی در این موضوع اثرگذار خواهد بود چرا که مسافران کارشناسان کنترل کیفیت اسنپ هستند و بازخوردهایشان به افزایش کیفیت سفرها کمک می‌کند.

همچنین برای افزایش امنیت سفرهای بین‌شهری پس از پذیرفته شدن سفر توسط کاربر راننده از مسافر درخواست می‌شود که شماره کد ملی خود را برای اسنپ ارسال کند. این کد ملی در اختیار کاربر راننده هم قرار می‌گیرد و کاربر راننده این اختیار را دارد که برای اطمینان بیشتر کد ملی را با کارت ملی شما تطبیق دهد. بنابراین همراه داشتن مدارک شناسایی برای سفرهای بین‌شهری ضروری است.

در سفرهای بین‌شهری هم مانند همیشه اولین قدم قبل از سوار شدن در اسنپ بررسی پلاک ماشین است که باید با پلاک ذکر شده در اپلیکیشن مقایسه شود. تطبیق رنگ و مدل ماشین هم مهم است و در نهایت تطبیق چهره راننده با عکس داخل اپلیکیشن به کاربر مسافر این اطمینان را می‌دهد که سوار خودروی درستی شده‌است. اسنپ تاکید دارد که اگر هر کدام از این اطلاعات با مشخصات داخل اپلیکیشن مغایرت داشت، باید جدا از سوار شدن اجتناب کرده و موضوع را به آن‌ها اطلاع داد.

شرط سوم برای حفظ امنیت، بازدید از خودروهاست. وضعیت خودرو در سفر بین‌شهری اهمیت بسیاری دارد از همین رو تمام خودروهای حاضر در این سرویس از سطح خاصی از استاندارد سفر بین‌شهری برخوردارند. همچنین به همین منظور به صورت دوره‌ای خودروهای این سرویس توسط اسنپ بازدید می‌شود تا اطمینان حاصل شود که در طول سفر مشکلی پیش نخواهد آمد. علاوه بر این آموزش‌های لازم برای آماده‌سازی خودرو و برطرف کردن مشکلات فنی به کاربران راننده این سرویس داده شده است.

همچنین پشتیبانی 24 ساعته اسنپ برای پیگیری هر مسئله یا مشکلی در سفر در دسترس کاربران هستند. در صورتی که به هر دلیلی در حین سفر بین‌شهری نیاز به پشتیبانی و جایگزینی خودرو باشد، فقط کافی است این موضوع را به اطلاع پشتیبانی رسانده تا اقدامات لازم صورت گیرد.

اسنپ وعده داده تا تمام تلاش خود را به خرج دهد تا سفر کاربرانش به سلامت به پایان برسد.

پیش از این در بین تاکسی های اینترنتی که در بازار فعال هستند، تنها سرویس ماکسیم بود که امکان سفر بین شهری را ایجاد کرده بود و حالا اسنپ نیز به عنوان جدیدترین بازیگر در این حوزه، وارد بازار سفرهای بین شهری شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Eskaf
  Eskaf | ۱۱ شهریور ۱۴۰۱

  داش غلام سلام علیکم
  من را یاد فیلمی قدیمی انداختی ولی اون داش غلام آدم بزرگی بود در نقش خودش ، بگذریم
  عرض به حضورت که آدم میدان را خالی میبینه نباید بی انصافی کنه یعنی اینکه شما حق داری اون خانم را وسیله ای برای کوبیدن اسنپ کنی ولی یادمان باشه همیشه پشت سر آدمای موفق کسانی قرار دارند که پشت سرشون حرف می‌زنند و من خواستم رو درو اینو به اشتراک بزارم

 • داش غلام
  داش غلام | ۹ شهریور ۱۴۰۱

  از دو سال پیش که راننده اسنپ اون خانم را توی اتوبان پیاده کرد و اسنپ به راننده جایزه داد دیگه کل خانواده اسنپ استفاده نمی‌کنیم.

مطالب پیشنهادی