ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

هوش مصنوعی
تکنولوژی

این ابزار هوش مصنوعی عکس‌های سیاه و سفید را به‌صورت خودکار رنگی می‌کند

Palette.fm در حال حاضر کاملا رایگان است و می‌توانید برای رنگی کردن عکس‌های سیاه و سفید خود آن را امتحان کنید!

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱ آبان ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۰

یک محقق یادگیری ماشین سوئدی به نام «امیل والنر» ابزار تحت وب رایگانی به نام Palette.fm را منتشر کرده که می‌تواند به‌طور خودکار عکس‌های سیاه و سفید را با استفاده از هوش مصنوعی رنگی کند. کاربران پس از آپلود عکس در این وب‌سایت، می‌توانند فیلتر رنگی موردنظر خود را انتخاب کنند یا رنگ‌های آن را با استفاده از توضیحات نوشته شده اصلاح کنند.

Palette.fm از یک مدل یادگیری عمیق برای طبقه‌بندی تصاویر استفاده می‌کند و به این طریق رنگ‌هایی را برای اشیاء موجود در یک عکس یا تصویر پیشنهاد می‌کند.

Palette.fm

والنر در پیامی برای وب‌سایت Ars Technica نوشت:

«من یک مدل هوش مصنوعی سفارشی ساخته‌ام که از تصویر و متن برای ایجاد رنگ‌بندی استفاده می‌کند. یک مدل متن را ایجاد می‌کند و مدل دیگر تصویر و متن را برای ایجاد رنگ‌بندی دریافت می‌کند.»

نحوه کار با مدل هوش مصنوعی Palette.fm

پس از آپلود یک تصویر، رابط سایت چندین فیلتر رنگی از پیش تعیین شده را پیشنهاد می‌کند که حتی اگر رنگ‌های آن را دوست نداشتید، می‌توان با انتخاب آیکون مداد، توضیحات متنی آن را ویرایش کرد.

به عنوان مثال در تست بالا، از یکی از عکس‌های پیشنهادی خود وب‌سایت استفاده شده و چندین تنظیم مختلف (به عنوان مثال با نام Colorful Memories) بر اساس تصویر پیشنهاد شده است.

در حال حاضر، مدل هوش مصنوعی Palette.fm به عنوان یک سرویس رایگان در دسترس است، اما والنر قصد دارد تا در آینده آن را به یک سرویس پولی تبدیل کند. این سایت تصاویر را به صورت آنلاین و در فضای ابری پردازش می‌کند و درباره حریم خصوصی عکس‌های آپلود شده، نوشته است: «ما تصاویر شما را ذخیره نمی‌کنیم.» نکته دیگر اینکه در حال حاضر برای کار با Palette.fm نیازی به ثبت نام وجود ندارد.

نسخه مشابهی از فناوری رنگ‌کردن تصویر والنر نیز اواخر سال گذشته میلادی به عنوان یک ربات در توییتر منتشر شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی