ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نشنال جئوگرافیک
علمی

نشنال جئوگرافیک تصاویر منتخب سال 2022 را منتشر کرد

نشنال جئوگرافیک از بین بیش از ۲ میلیون عکس گرفته شده در ۶۰ کشور جهان، مجموعه‌ای از بهترین تصاویر سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

نشنال جئوگرافیک از بین بیش از ۲ میلیون عکس گرفته شده توسط حدود ۱۳۲ عکاس در ۶۰ کشور جهان، مجموعه‌ای از بهترین تصاویر سال ۲۰۲۲ را معرفی کرد. برخی از این عکس‌ها از موقعیت‌های مکانی گرمسیری و برخی دیگر از نقاطی از جهان با دمای حدود ۴۹ درجه زیر صفر گرفته شده است.

نشنال جئوگرافیک می‌گوید که عکاسان سراسر جهان، ۲,۲۳۸,۸۹۹ عکس شگفت‌انگیز را تقریباً از تمام قاره‌ها گرفته‌‌اند. در‌نتیجه می‌توان در بین آن‌ها، تصاویر متنوعی را از سراسر جهان مشاهده کرد.

تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک در سال ۲۰۲۲

نشنال جئوگرافیک منتخبی از تصاویر سال ۲۰۲۲ را در نسخه چاپی نشریه خود و همچین در وب‌سایت نشنال جئوگرافیک منتشر کرده است. همان‌طور که گفته شد، این تصاویر حاصل بررسی بیش از دو میلیون عکسی است که در سال جاری گرفته شده‌اند.

در سال گذشته میلادی، ۱۳۲ عکاس برای گرفتن عکس‌ به ۶۰ کشور جهان اعزام شدند و نشنال جئوگرافیک می‌گوید آن‌ها در مجموع به ارزش ۴۰۰۰ پوند تجهیزات برای عکاسی به همراه خود برده‌اند. این عکاسان در مجموع، ۲,۲۳۸,۸۹۹ عکس شگفت‌انگیز از مناطقی با دمای بالا، همچون استان‌های سند و بلوچستان در پاکستان تا دماهای خیلی پایین سرزمین‌های شمال غربی کانادا ثبت کرده‌اند.

تصاویری که در این مطلب به اشتراک گذاشته شده‌اند، تنها تعدادی منتخب از تصاویر ۲۰۲۲ نشنال جئوگرافیک هستند که در نسخه چاپی نشریه نشنال جئوگرافیک و در وب‌سایت آن‌ها منتشر شده‌اند و می‌توانند برای بسیاری جذابیت داشته باشند و تصویری کلی از اتفاقات در سراسر جهان ارائه کنند.

نشنال جئوگرافیک ۱

در بین تصاویر، عکسی گرفته‌شده توسط «رنا افندی»، عکاس اهل استانبول دیده می‌شود که یک پروانه نایاب را نشان می‌دهد.

عکس دیگری در بین تصاویر دیده می‌شود که توسط «مکس استون» گرفته شده است و موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس را در ساعات اولیه پرتاب از کیپ کاناورال نشان می‌دهد.

در ادامه برخی از تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک برای سال ۲۰۲۲ را مشاهده می‌کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی