ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایالات‌متحده 36 شرکت چینی دیگر را به لیست تحریم‌های خود اضافه می‌کند

از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت تراشه‌سازی فناوری‌های حافظه یانگ تسه اشاره کرد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

ایالات‌متحده در سال‌های گذشته بسیاری از شرکت‌های چینی از جمله هواوی را در لیست سیاه خود قرار داده است و اکنون گفته می‌شود که دولت بایدن قصد دارد برای 36 شرکت چینی دیگر از جمله شرکت تراشه‌سازی فناوری‌های حافظه یانگ تسه (Yangtze Memory Technologies)، محدودیت‌های تجاری اعمال کند.

فایننشال تایمز در گزارش خود توضیح می‌دهد که این 36 شرکت در اوایل هفته آینده به فهرست موجودیت ایالات‌متحده اضافه خواهند شد. شرکت‌هایی که در این فهرست قرار می‌گیرند، از انجام معاملات تجاری با تأمین‌کنندگان آمریکایی منع می‌شوند، مگر اینکه مجوز صادرات ویژه‌ای را از وزارت بازرگانی ایالات‌متحده دریافت کرده باشند.

ادامه تحریم شرکت‌های چین توسط ایالات‌متحده

بنابراین، این جدیدترین تلاش ایالات‌متحده برای ممانعت از خرید فناوری آمریکایی، از جمله تراشه و قطعات توسط شرکت‌های چینی محسوب می‌شود که از آن‌ها به‌عنوان تهدیدی برای امنیت ملی یاد شده است. در ماه اکتبر، دولت آمریکا محدودیت‌های گسترده‌ای برای صادرات نیمه‌رساناها به چین اعلام کرد که شرکت‌های آمریکایی و آن‌هایی که در خارج از کشور از فناوری آمریکایی برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند، تحت تأثیر آن قرار می‌گیرند.

همان‌طور که در ابتدا اشاره کردیم، ایالات‌متحده شرکت هواوی را نیز قبلاً در فهرست موجودیت اضافه کرده بود. این امر عواقب مخربی برای کسب‌و‌کار موبایل غول چینی به‌همراه داشت و باعث شد تا برند فرعی آنر خود را به فروش برساند.

شرکت مستقر در ووهان فناوری‌های حافظه یانگ تسه، به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تراشه‌های حافظه در چین فعالیت می‌کند و ظاهراً در ماه‌های گذشته در حال مذاکره با اپل برای حضور به‌عنوان یکی از تأمین‌کنندگان آن بوده است که این تلاش به‌دلیل فشار آمریکا لغو شده. در اوایل سال جاری نیز گفته شده بود که این شرکت با ارائه تراشه‌های حافظه خود به هواوی برای گوشی‌های موبایلش، محدودیت‌های صادرات ایالات‌متحده را نقض کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی