ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیومتریک
تکنولوژی

دستگاه‌های بیومتریک خریداری‌شده توسط محققان آلمانی از eBay حاوی اطلاعات محرمانه ارتش آمریکا بود!

گروهی از محققان دستگاه‌هایی را از eBay خریداری کردند که کارت حافظه آن‌ها شامل اطلاعات و داده‌های مهم و حساسی از ارتش آمریکا می‌شود.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ دی ۱۴۰۱ | ۱۷:۳۰

چند محقق آلمانی که دستگاه‌های بیومتریکی را از eBay خریداری کرده بودند، داده‌های حساسی از ارتش آمریکا را در کارت‌های حافظه آن‌ها پیدا کردند. این داده‌ها شامل اثر‌انگشت، اسکن عنبیه چشم، عکس، نام و توضیحات افراد، عمدتاً از عراق و افغانستان می‌شود.

نیویورک تایمز در گزارش خود توضیح می‌دهد که گروهی از محققان با نام Chaos Computer Club به رهبری «ماتیاس مارکس»، شش دستگاه از این دستگاه‌ها را در eBay خریداری کرده‌اند که اکثر آن‌ها کمتر از 200 دلار ارزش داشته‌اند. براساس این گزارش، آن‌ها روی کارت حافظه یکی از دستگاه‌ها، نام، ملیت، عکس، اثر‌انگشت و اسکن عنبیه 2632 نفر را پیدا کردند.

سایر داده‌های موجود در کارت حافظه دستگاه نشان می‌دهد که از آن در نزدیکی قندهار، افغانستان و در تابستان سال 2012 استفاده شده است. دستگاه دیگری در سال 2013 در اردن مورد استفاده قرار گرفته و حاوی اثر‌انگشت و اسکن عنبیه گروه کوچکی از پرسنل ارتش آمریکا می‌شود.

براساس راهنمای این دستگاه‌ها، از آن‌ها برای شناسایی شورشیان، تأیید اتباع محلی و کشورهای ثالث که به پایگاه‌های ایالات متحده دسترسی داشتند و نیز ارتباط افراد با رویدادها استفاده می‌شده است.

ارتش آمریکا

واکنش ارتش آمریکا به این گزارش

سرتیپ ژنرال «پاتریک اس. رایدر»، سخنگوی وزارت دفاع به تایمز گفت:

«با توجه به اینکه ما اطلاعات موجود در دستگاه‌ها را بررسی نکرده‌ایم، این بخش قادر به تأیید صحت داده‌های ادعا‌شده یا اظهارنظر دیگری در مورد آن نیست. دپارتمان درخواست دارد هر دستگاهی که تصور می‌شود حاوی اطلاعات شناسی شخصی است، برای تجزیه و تحلیل بیشتر بازگردانده شود.»

با توجه به حساسیت اطلاعات، این گروه قصد دارد تا هرگونه اطلاعات شناسایی شخصی موجود در آن‌ها را حذف کند. محقق دیگری به این موضوع اشاره کرده که افرادی که اطلاعات آن‌ها در این دستگاه یافت شده است، حتی اگر هویت خود را تغییر داده باشند، دیگر ایمن نیستند و دولت ایالات متحده باید آن‌ها را به‌عنوان پناهنده بپذیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی