ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گردشی در مرکز داده ایرانیان «های وب»؛ بزرگ‌ترین دیتاسنتر بخش خصوصی

این مرکز داده های وب، بزرگ‌ترین دیتاسنتر بخش خصوصی کشور به‌حساب می‌آید.

های وب به‌منظور توسعه زنجیره خدمات خود، بزرگ‌ترین مرکز داده بخش خصوصی کشور را در پونک تهران راه‌اندازی کرد. 2000 رک در این مرکز داده نصب و آماده بهره‌برداری شده که نرخ دسترسی‌پذیری آن بیش از 99.5% است.

شاید های وب در اذهان عموم تنها به‌عنوان یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت شناخته شود، اما این مجموعه سبد خدمات متنوعی نظیر خدمات رادیو‌ترانک عمومی، شبکه‌های اختصاصی سازمانی (VPN)، راهکارهای جامع حوزه ICT و... ارائه می‌کند.

پیش از این نیز های وب با برند «پارس آنلاین» خدمات مرکز داده را واقع در پارک فناوری پردیس (در فضایی با مساحت بیش از 6500 متر مربع)، پاسداران و آپادانای تهران با ظرفیت بیش از 400 رک به مشتریان خود ارائه کرده است.

چهارمین مرکز داده این شرکت نیز در پونک تهران افتتاح شده تا خدمات متنوعی را به متقاضیان ارائه کند. این مرکز دارای 3 ساختمان اصلی، با متراژ 6000 متر مربع است که مجموعاً بیش از 2000 رک را در خود جای داده. برخی از ویژگی‌های این مرکز داده عبارتند از:

 • ارائه فضای اختصاصی اداری به‌منظور استقرار کارشناسان بهره‌بردار
 • ظرفیت برق 5.6 مگاوات و درحال توسعه به میزان 10 مگاوات متصل به دو رینگ مستقل
 • ظرفیت کافی برق DC در طبقات مختلف
 • درنظر‌گرفتن پشتیبان‌های مختلف و متنوع (ریداندنت) در تأمین برق، ارتباط، سیستم کولینگ و...
 • سیستم حفاظت فیزیکی چندلایه و پیشرفته با قابلیت تشخیص چهره 
 • استقرار تیم امنیت اختصاصی

این مرکز داده همچنین قابلیت ارائه خدمات مختلف به مشتریان سازمانی و فردی (B2B و B2C) را داراست که ازجمله آن‌ها می‌توان به میزبانی فول رک و یونیت (با قابلیت ارائه فضای اختصاصی/Cage)، ارائه سرورهای اختصاصی (Dedicated Server) با کانفیگ‌های متنوع و خدمات سرور مجازی (VPS) اشاره کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
 • po.sarikhani
  po.sarikhani | 2 هفته قبل

  جا داره تبریک بگیم خدمت مدیرعامل مرکز داده ایرانیان که توی محیط دیتاسنترش محیط و لباس ایزوله معنا نداره و طرف با کاپشن و شلوار جین و کفش کتونی و ... درب رک رو باز میکنه و بدون وجود دستکش و لباس ایزوله تا کمر میره داخل رک و با سرور کار میکنه. البته که دیتاسنتر های دیگه هم خیلی تفاوتی ندارن و اگر بحث تعویض لباسی هست فقط به صورت نمادین وجود داره. با دیدن این ویدئو ها فقط نگرانی امثال من که دیتای کل شرکت و مشتریا داره اون تو نگهداری میشه بیشتر میشه.

مطالب پیشنهادی