ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15
تکنولوژی

مدل‌های پرو آیفون 15 احتمالاً با 8 گیگابایت رم از راه می‌رسند

ظاهراً اپل می‌خواهد در نسل بعدی آیفون‌ها از رم سریع‌تر استفاده کند و ظرفیت رم در مدل‌های پرو آیفون 15 را افزایش دهد.

به‌نظر می‌رسد اپل می‌خواهد رم نسل بعدی آیفون‌ها را بهبود دهد و حتی مدل‌های پرو آیفون 15 را به 8 گیگابایت رم مجهز کند.

طبق گزارش شرکت تحقیقاتی تایوانی ترندفورس، اپل ظرفیت و مشخصات رم مورد استفاده در سری آیفون 15 را بهبود می‌بخشد. با توجه به این گفته، احتمالاً ظرفیت و همچنین سرعت رم این محصولات افزایش پیدا می‌کند؛ البته هنوز به‌طور دقیق اطلاعاتی در این زمینه منتشر نشده است.

8 گیگابایت رم برای مدل‌های پرو آیفون 15

ترندفورس در گذشته گفته بود که اپل احتمالاً برای مدل‌های پرو نسل بعدی آیفون به سراغ 8 گیگابایت رم می‌رود که افزایش 2 گیگابایتی را نسبت به مدل‌های پرو آیفون 14 نشان می‌دهد. بااین‌حال، احتمالاً مدل‌های استاندارد و پلاس آیفون 15 همچنان 6 گیگابایت رم خواهند داشت؛ هرچند انتظار می‌رود با رم سریع‌تر LPDDR5 روبه‌رو شویم.

افزایش ظرفیت رم به‌معنای بهبود عملکرد آیفون‌ها در زمینه مولتی‌تسکینگ خواهد بود و اپ‌های بیشتری در پس‌زمینه باز باقی می‌مانند. استفاده از رم بیشتر به‌همراه تراشه A17 Bionic که با لیتوگرافی 3 نانومتری تولید می‌شود، عملکرد مدل‌های پرو آیفون را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

مدل‌های پرو آیفون 15

در صورتی که اپل برای نسل بعدی آیفون به سراغ 8 گیگابایت رم برود، برای اولین‌بار از زمان معرفی آیفون 12 پرو با چنین ارتقایی روبه‌رو خواهیم شد. اپل در مدل‌های پرو آیفون 12 از 6 گیگابایت رم استفاده کرد.

انتظار می‌رود اپل در ماه سپتامبر (اواخر شهریورماه 1402) از نسل بعدی آیفون‌ها رونمایی کند. این‌بار تمام اعضای این خانواده به جزیره پویا یا داینامیک آیلند مجهز می‌شوند؛ بااین‌حال اپل تفاوت‌ها میان مدل‌های استاندارد و پرو آیفون 15 را بیش از پیش افزایش می‌دهد. همچنین این احتمال وجود دارد که امسال با آیفون 15 اولترا هم روبه‌رو شویم؛ محصولی که می‌تواند فریم تیتانیومی و دوربینی قدرتمند داشته باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی