ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون 15
تکنولوژی

مینگ-چی کو: اپل سنسور مجاورت آیفون 15 را در جزیره پویا قرار می‌دهد

کو اعتقاد دارد که این تغییر ظاهراً هیچ تأثیری بر ناحیه داینامیک آیلند آیفون 15 نخواهد داشت.

انتظار می‌رود تا اپل با عرضه آیفون 15 در پاییز امسال، برای اولین بار جزیره داینامیک را برای تمام گوشی‌های این خانواده ارائه کند. در ارتباط با همین موضوع، ظاهراً غول فناوری همچنین قصد دارد تا حسگر مجاورت آیفون را به داخل جزیره داینامیک منتقل کند.

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر معتبر محصولات اپل این تغییر برای آیفون 15 را در توییتر گزارش کرده است. به گفته کو، سنسور مجاورت آ‌یفون 15 «در جزیره داینامیک قرار خواهد داشت». همچنین این تغییر ظاهراً هیچ تأثیری بر ناحیه داینامیک آیلند نخواهد داشت.

در حال حاضر، سنسور مجاورت آیفون 14 پرو در زیر نمایشگر دستگاه و خارج از جزیره داینامیک قرار دارد. کو توضیح می‌دهد:

«در حالی که تمام مدل‌های آ‌یفون 15 از طراحی جزیره داینامیکی مشابه آیفون 14 پرو بهره خواهند برد، تفاوت آن‌ها در محل قرارگیری سنسور مجاورت است. در آیفون 14 پرو، این سنسور در زیر نمایشگر قرار دارد. برعکس، در سری آیفون 15، سنسور مجاورت در زیر جزیره داینامیک قرار گرفته است و تقریباً هیچ تغییری در این ناحیه وجود ندارد.»

جزیره داینامیک آیفون 15

منبع دیگری (Unknownz21) نیز در توییتر به این موضوع اشاره کرد و گفت که این تغییر برای تمام مدل‌های آیفون 15 و آ‌یفون ‌15 پرو اعمال خواهد شد.

علاوه بر این، کو همچنین در توییت خود به این موضوع اشاره کرده که Finisar، تأمین‌کننده اپل، برای سری آ‌یفون 15 از سنسورهای مجاورت با طول موج 940 نانومتری استفاده خواهد کرد. برای مقایسه، اپل در سری آ‌یفون 15 از سنسورهای مجاورت 1380 نانومتری استفاده کرده بود.

هدف اصلی سنسور مجاورت، خاموش کردن نمایشگر دستگاه در زمانی است که کاربر گوشی خود را (اغلب برای مکالمه) به گوش خود نزدیک می‌کند. همچنین این سنسور در بهینه‌سازی نمایشگر همیشه روشن آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس نقش دارد.

مینگ-چی کو در روزهای گذشته نیز اخبار جدیدی درباره پرچمداران آینده اپل ارائه کرده بود. او اخیراً گفته بود که پورت USB-C فقط با کابل‌های تأیید‌شده اپل سرعت شارژ سریع‌تری را به آیفون 15 ارائه می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی