ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آمازون
مالی و سرمایه گذاری

آمازون به اتهام جمع‌آوری داده‌های کودکان با اسپیکرهای هوشمند، احتمالاً با شکایت جدیدی روبه‌رو می‌شود

کمیسیون تجارت فدرال قصد دارد تا از آمازون به‌دلیل جمع‌آوری بدون اجازه داده‌های کودکان توسط اسپیکرهای هوشمند، شکایت کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

به گزارش بلومبرگ، شکایت کمیسیون تجارت فدرال می‌تواند باعث شود تا دولت آمریکا از آمازون به‌دلیل جمع‌آوری داده‌های مربوط به کودکان توسط اسپیکرهای هوشمند خود، شکایت کند.

همان‌طور که بلومبرگ ذکر می‌کند، موضوع شکایت مطرح‌شده این است که آیا آمازون با سری اسپیکرهای هوشمند خود که از الکسا پشتیبانی می‌کنند، داده‌های کودکان زیر 13 سال را بدون رضایت والدین آن‌ها جمع‌آوری می‌کند و حتی پس از تلاش کاربران برای حذف آن‌ها نیز این داده‌ها را حفظ می‌کند یا خیر. سازمان حامی کودکان نیز در سال 2019 از FTC خواسته بود تا این موضوع را بررسی کند.

اسپیکر هوشمند

میزان جریمه احتمالی آمازون

اکنون FTC قصد دارد شکایتی را صادر کند مبنی بر اینکه آمازون رضایت والدین را قبل از جمع‌آوری داده‌ها کسب نمی‌کند و بیشتر فعالیت‌های مربوط به الکسا که برای کودکان طراحی شده‌اند، سیاست حفظ حریم خصوصی ندارند. وزارت دادگستری نیز می‌تواند گام بعدی را بردارد و در ماه آینده علیه آمازون شکایت کند.

اگر در جریان این شکایت، آمازون مقصر شناخته شود، مشخص نیست که غول تجارت الکترونیک باید چه جریمه‌ای را پرداخت کند. طبق گزارش Politico، درحالی‌که آمازون ادعا می‌کند که از قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) پیروی می‌کند، اگر مشخص شود که قوانینی را نقض کرده است، این شرکت باید به‌ازای هر کودک آسیب‌دیده جریمه 50 هزار دلاری پرداخت کند.

بررسی‌های روزافزون پیرامون صنعت فناوری، آگاهی عمومی در مورد میزان جمع‌آوری و ذخیره داده‌ها توسط دستگاه‌های خانگی را افزایش داده است.

گزارش‌های مربوط به شکایت از آمازون درحالی اعلام شده که FTC در چند سال گذشته تحت ریاست «لینا خان»، شرکت‌هایی ازجمله Weight Watchers را به‌دلیل ذخیره نامناسب اطلاعات کودکان تحت بررسی قرار داده است. کمیسیون همچنین به خالق بازی فورتنایت، یعنی Epic Games دستور داد تا به‌دلیل فریب‌دادن بچه‌ها برای خریدهای درون‌بازی و نقض حریم خصوصی آن‌ها، 250 میلیون دلار جریمه پرداخت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی