ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پرداخت مابه التفاوت
خودرو

درخواست برای پرداخت مابه‌التفاوت خودرو از سوی ایران‌خودرو و سایپا

پرداخت مابه‌التفاوت برای خودروهای ثبت‌نامی، درخواست جدید ایران‌خودرو و سایپا از مشتریانی است که از آن‌ها خودرو خریداری کرده‌اند.

طی نیمه دوم سال 1401، خودروسازان بزرگ کشور، یعنی ایران‌خودرو و سایپا محصولات خود را در بورس کالا عرضه کردند. تارا، دنا پلاس، پژو 207 و شاهین برخی از خودروهای فروخته‌شده در بورس کالا بودند. تمامی این خودروها با موعد تحویل 90 روزه و با قیمت رقابتی فروخته شدند. با‌این‌حال اکنون که زمان تحویل خودروها به مشتریان فرارسیده است، خودروسازان از مشتریان درخواست پرداخت مابه‌التفاوت خودرو را دارند.

درخواست برای پرداخت مابه‌التفاوت خودرو نخست توسط ایران‌خودرو آغاز شد. این شرکت در دعوت‌نامه‌ای که برای خریداران دنا پلاس و پژو 207 اتوماتیک از بورس صادر کرد، مبالغ اضافه‌ای را بابت تحویل خودرو خواستار شد. مابه‌التفاوت درخواست‌شده برای دنا پلاس حدود نه میلیون تومان و برای پژو 207 اتوماتیک حدود 13 میلیون تومان بوده است.

پس از چند روز، سایپا نیز درخواست مشابهی را برای خریداران شاهین از بورس کالا صادر کرد. براین‌اساس، خریداران سایپا شاهین از بورس کالا بایستی مبلغ 15 میلیون تومان را به شرکت بپردازند. این مبالغ مربوط به هزینه‌های قانونی خودروها ازجمله شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث عنوان شده است.

مابه‌التفاوت بیشتر با اعلام قیمت جدید خودروها

البته تمامی مابه‌التفاوت خواسته‌شده مربوط به هزینه‌های قانونی نیست. برخی مشتریان ازجمله افرادی که در شرایط فروش فوق‌العاده نیمه شعبان شرکت کرده‌اند، از درخواست ایران‌خودرو برای پرداخت مابه‌التفاوت خبر داده‌اند. این درخواست‌ها پس از اعلام قیمت جدید خودروها صادر شده است. برخی از این مبالغ ازجمله برای دنا پلاس‌های عرضه‌شده در شرایط فروش فوق‌العاده به حدود 26 میلیون تومان می‌رسد.

برخی دیگر از کاربران که در شرایط فروش فوق‌العاده 27 اسفندماه برنده سورن پلاس شده بودند، از اعلام مابه‌التفاوت‌های چندباره خبر داده‌اند. تاکنون دو پرداخت مابه‌التفاوت پنج میلیون و هشتصد هزار تومانی و سه میلیون و 400 هزار تومانی برای آن‌ها صادر شده است. به‌نظر می‌رسد این درخواست‌ها تمامی ندارند، چرا که اکنون نیز دو درخواست دیگر برای پرداخت 11 و 2 میلیون تومان دیگر برای این مشتریان صادر شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی