ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل
استراتژی رشد

طراح ارشد سابق اپل، «جانی آیو»، به‌خاطر فعالیت‌هایش جایزه Edison Awards را دریافت کرد

جاناتان آیو به‌خاطر فعالیت‌هایش در اپل و همچنین شرکت LoveFrom خود جایزه دستاورد ادیسون را کسب کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۶:۰۰

«جانی آیو»، طراح ارشد سابق اپل که حالا شرکت خود با نام LoveFrom را دارد، در مراسمی در فلوریدا معتبرترین جایزه افتخاری، یعنی Edison Awards را دریافت کرد.

جاناتان آیو به‌خاطر فعالیت‌هایش در اپل و همچنین شرکت LoveFrom خود جایزه دستاورد ادیسون را کسب کرده است. آیو سال 2019 به‌دلیل ناامیدی از تغییرات جدید اپل، این شرکت را ترک کرد. البته او تا سال 2022 به کار خود با کوپرتینویی‌ها به‌عنوان مشاور ادامه داد. «وندال ویکس»، مدیرعامل Corning که بیشتر به‌دلیل ساخت شیشه آیفون شناخته می‌شود، این جایزه را اهدا کرده است.

جانی آیو

سخنرانی طراح سابق اپل

آیو هنگام ردیافت جایزه از وندل و کمیته رهبری جوایز ادیسون تشکر کرد و گفت:

«در میانه یک ماجراجویی غیرقابل‌پیش‌بینی، وندل در موارد بی‌شماری به من یادآوری کرد که چرا این کار را انجام می‌دهم. انگیزه ما سوخت ماست. عزم، تصمیمات و کانون توجه ما با انگیزه‌های ما تقویت می‌شود. نمی‌توانم انگیزه‌ای قوی‌تر از کمک به بشریت پیدا کنم.»

آیو در طول سخنرانی خود همچنین به «استیو جابز»، بنیان‌گذار فقید اپل و به‌طور خاص به ایمیلی که جابز برای او فرستاد و اکنون در آرشیو استیو جابز وجود دارد نیز اشاره کرد. جابز در بخشی از این ایمیل نوشته است:

«من عاشق گونه‌های خودم هستم و زنده و مرده‌ آن‌ها را تحسین می‌کنم و برای زندگی و رفاه خود کاملاً به آن‌ها وابسته هستم.»

آیو در سال 2019 با هدف ایجاد شرکت طراحی خود، یعنی LoveFrom رسماً از اپل جدا شد. در آن زمان آیو گفته بود که ا‌پل یکی از مشتریان اصلی او خواهد بود و به انجام کارهای طراحی آن ادامه می‌دهد. از آن زمان تاکنون، آیو روی آی‌مک 24 اینچی M1 و محصولات دیگری کار کرده است. همچنین زمانی که او ا‌پل را ترک کرد، غول فناوری یک قرارداد چند‌ساله به ارزش بیش از 100 میلیون دلار با آیو امضا کرد که براساس آن، ا‌پل به مشتری اصلی LoveFrom تبدیل می‌شد. اما با وجود این معامله، آیو از کار روی پروژه‌هایی که به عقیده اپل رقابتی بودند، منع شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی