ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کرایه تاکسی
اخبار خودرو

افزایش کرایه تاکسی در زمان باران از سوی سازمان نظارت بر تاکسیرانی تأیید شد

بنابر اعلام سازمان نظارت بر تاکسیرانی، رانندگان می‌توانند نرخ کرایه تاکسی را در زمان بارندگی تا حدود 60 درصد افزایش دهند.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

مشکل کمبود تاکسی یا افزایش کرایه تاکسی در زمان بارندگی، یکی از معضلات زندگی شهری در ایران است. هنگامی که شرایط جوی مساعد نیست، تعداد تاکسی‌های موجود در خط کاهش می‌یابد و خودروهایی هم که هستند، کرایه بیشتری را طلب می‌کنند. این معضل بارها مورد اعتراض مردم واقع شده بود. بااین‌حال به‌نظر می‌رسد که سازمان نظارت بر تاکسیرانی راه‌حل متفاوتی از نظر مردم را برای این کار انتخاب کرده است.

بنابر اعلام این سازمان، رانندگان می‌توانند نرخ کرایه تاکسی را در زمان بارندگی تا حدود 60 درصد افزایش دهند. براساس گفته‌های معاون برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، این تغییر کرایه از طریق تبصره‌ها اعمال می‌شود. براساس تبصره‌های مختلف این قانون که از سوی شورای شهر ابلاغ شده است، رانندگان می‌توانند در شرایط مختلف تا سقف 75 درصد کرایه‌ها را افزایش دهند.

این تبصره‌ها علاوه بر بارش باران، شامل شلوغی خطوط، زمان پیک سفرها و موارد دیگر هم می‌شوند. بنابراین براساس تبصره‌های اعمال‌شده برای کرایه تاکسی، رانندگان می‌توانند در شرایط مختلف نرخ کرایه خود را افزایش دهند. بدیهی است که مسافران در این حالت حق شکایت ندارند؛چرا که افزایش کرایه براساس سازمان نظارت بر تاکسیرانی مصوب شده است.

نرخ جدید کرایه تاکسی برای شهر تهران از ابتدای اردیبهشت‌ماه مصوب می‌شود. همچنین برچسب‌های جدید نرخ تاکسی هم‌اکنون درحال آماده‌سازی برای نصب بر خودروها هستند. انتظار می‌رود تا سایر شهرهای بزرگ کشور نیز از این الگو پیروی کنند. تغییرات نرخ جدید کرایه‌ها نیز در اپلیکیشن‌های پرداخت الکترونیکی اعمال می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • محمد نرگسی
    محمد نرگسی | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

    همه چی سرب فلک میکشه تنها دستمزد کارگراست که ثابت میمونه

مطالب پیشنهادی