ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویتالیک بوترین
هوش مصنوعی

خالق اتریوم: نباید در توسعه ابرهوش مصنوعی شتاب‌زده عمل کرد

«ویتالیک بوترین»، خالق اتریوم نسبت به شتاب‌زدگی‌ها درباره ابرهوش مصنوعی هشدار داد و چنین رویکردهایی را «بسیار خطرناک» خواند.

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۷:۳۰

«ویتالیک بوترین»، خالق اتریوم نسبت به شتاب‌زدگی‌ها درباره ابرهوش مصنوعی (Superintelligent AI) هشدار داد و چنین رویکردهایی را «بسیار خطرناک» خواند.

خالق اتریوم می‌گوید ما باید از دنیایی دوری کنیم که در آن «بیشتر افکار بشری توسط چند سرور مرکزی که توسط چند نفر کنترل می‌شوند، هدایت خواهند شد.»

ویتالیک بوترین مغز متفکر اتریوم، خواستار رویکرد محتاطانه‌تری برای تحقیقات هوش مصنوعی شد و دیوانگی روبه‌جلوی فعلی را «بسیار خطرناک» خواند.

وی این نظرات را در پاسخ به انتقاد از OpenAI توسط «رایان سلکیس»، مدیرعامل شرکت اطلاعات رمزنگاری Messari، بیان کرد.

خالق اتریوم نسبت به رویکردهای شتاب‌زده هوش مصنوعی هشدار داد

ویتالیک بوترین خالق اتریوم می‌گوید ابرهوش مصنوعی بسیار خطرناک است و ما نباید در مورد توسعه آن عجله کنیم. وی همچنین اضافه کرد که باید محدودیت‌هایی برای افرادی که در این حوزه تلاش می‌کنند، درنظر گرفته شود.

ابرهوش مصنوعی شکلی نظری از هوش مصنوعی است که تقریباً در همه حوزه‌ها از هوش انسانی پیشی می‌گیرد. در حالی که بسیاری هوش جامع مصنوعی (AGI) را به‌عنوان تحقق نهایی پتانسیل کامل این فناوری درحال ظهور می‌دانند، اما مدل‌های فوق‌هوشمند این فناوری، آینده را تحت تأثیر قرار می‌دهند. درحالی‌که سیستم‌های پیشرفته هوش مصنوعی امروزی هنوز به این آستانه‌ نرسیده‌اند، اما می‌توانند نگرانی‌هایی را به‌دنبال داشته باشند.

ویتالیک بوترین بر اهمیت داشتن یک اکوسیستم هوش مصنوعی متنوع تأکید کرد که در آن موضوع ارزشمندی همچون هوش مصنوعی در انحصار افراد کمی قرار نگیرد. درنهایت باید دید آینده هوش مصنوعی به چه سمت‌وسویی می‌رود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی