ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فروش دلاری خودرو
اخبار خودرو

فروش دلاری خودرو، راهکار جدید نمایشگاه‌داران برای فرار از مالیات

به بیان اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، فروش خودرو با دلار خواسته جدید نمایشگاه‌داران خودرو در این روزها است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | ۲۰:۳۰

اخبار قیمت ارز و تلاطم آن، به بخش غیرقابل انکار روزمرگی‌های ما تبدیل شده است. با این حال تلاطم نرخ ارز، تاثیرات خود را بر بازارهای دیگر می‌گذارد. به بیان اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، فروش دلاری خودرو خواسته جدید نمایشگاه‌داران خودرو در این روزها است. دلیل فروش خودرو با ارزهای خارجی، فرار از پرداخت مالیات است. این اتفاق از سوی نمایشگاه‌داران و دفاتر فروش خودرو که مجوز ندارند، رخ می‌دهد.

«اسد کرمی»، ‌رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، در گفتگو با روزنامه ایران، عنوان کرده است که افزایش مالیات نمایشگاه‌داران باعث تعطیلی بیش از 80 نمایشگاه خودرو رسمی شده است. او از نهادهای نظارتی خواست که هرچه سریع‌تر وضعیت نمایشگاه‌ها و دفاتر فروش خودرو که مجوز ندارند را مشخص کند. به گفته او، اتحادیه نمایشگاه‌داران از نظر قانونی قدرت برخورد با نمایشگاه‌های بدون مجوز را ندارد. فروش خودرو با ارزهای خارجی برای فرار از مالیات، توسط این دسته از نمایشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

فروش دلاری خودرو از سال گذشته آغاز شده است

«محمدحسین سبزواری»، فعال بازار خودرو، در گفتگو با روزنامه ایران، اعلام کرده است که فروش دلاری خودرو از اواخر سال آینده آغاز شده است. توجیه نمایشگاه‌هایی که به این سمت رفته‌اند، فرار مالیاتی است. برخی از نمایشگاه‌داران برای آنکه خریداران را ترغیب کنند که دلار به‌جای ریال بدهند، قول تخفیف خوب هم می‌دهند. باید توجه داشت که فروش خودرو با ارز رایج کشورهای دیگر، اقدامی خلاف قانون است.

فروش خودرو با ارزهای خارجی، بیشتر در نمایشگاه‌هایی رخ می‌دهد که عرضه‌کننده خودروهای خارجی هستند. اگر چنین موضوعی فراگیر شود، مردم در خرید خودرو با مشکلات متعددی روبه‌رو می‌شوند. این امر باعث بر هم خوردن فضای بازار خودرو و حتی اقتصاد کشور می‌شود.

فروش دلاری خودرو

«مراد نجاریان»، ‌عضو اتاق بازرگانی ایران نیز در گفتگو با روزنامه ایران چنین گفت: «نه تنها در حوزه خودرو، بلکه در سایر حوزه‌ها هم دیده شده که برای خرید و فروش انواع کالا، پای دلار و سکه به میان آمده است. این امر نشان می‌دهد که کشور با تقاضاهای غیرعرف روبه‌رو است. این اتفاق به‌شدت بر اقتصاد اثر می‌گذارد. تنها راه جلوگیری از این رویه، تقویت ارزش پول ملی است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی