ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مالی و سرمایه گذاری

چک 4 دلاری اپل با امضای استیو جابز در یک حراجی به قیمت 46 هزار دلار فروخته شد

چک استیو جابز برای شرکت RadioShack نوشته شده بود.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

یک چک استیو جابز که در سال 1976 با مبلغ 4.01 دلار برای RadioShack نوشته شده بود، در یک حراجی با قیمت نجومی 46,063 دلار به فروش رسید.

این چک توسط RR Auction در حراجی «دستخط و مصنوعات زیبا» در فاصله 17 نوامبر تا 6 دسامبر (26 آبان‌ماه تا 15 آذرماه) به مزایده گذاشته شد. این چک به «اپل کامپیوتر کمپانی» مربوط می‌شود و امضای استیو جابز را زیر آن می‌بینیم.

فروش چک استیو جابز با قیمت نجومی

در ابتدا انتظار می‌رفت این چک با قیمتی در محدوده 20 تا 25 هزار دلار به فروش برسد، اما درنهایت خریدار برای برنده‌شدن در مناقصه، مبلغ 46,063 دلار را پیشنهاد داد و صاحب این چک نادر شد. این چک در تاریخ 23 ژوئیه 1976 (1 مردادماه 1355) به مبلغ 4.01 دلار برای RadioShack نوشته شده بود.

چک استیو جابز

RadioShack در آن زمان نقش مهمی در اپل ایفا کرد چرا که استیو وزنیاک، هم‌بنیان‌گذار اپل، یک کامپیوتر TRS-80 از این فروشگاه خرید. از این سیستم برای ساخت «جعبه آبی» برای تماس‌های رایگان استفاده شد. در روزهای اولیه همکاری جابز و وزنیاک، آن‌ها نزدیک به 200 جعبه آبی ساختند و آن‌ها را به قیمت 150 دلار فروختند.

چک فروخته‌شده در حراجی اخیر تنها 4 ماه پس از تأسیس اپل نوشته شد که نشان می‌دهد RadioShack نقش مهمی در شکل‌گیری این شرکت داشته است. گفتنی است که در گذشته چک‌های دیگری با امضای استیو جابز هم به فروش رسیده‌اند. برای مثال در ماه مه یک چک دیگر مربوط به ژوئیه 1976 به مبلغ 175 دلار برای شرکت Cramptoon, Remke & Miller، با قیمت 106,985 دلار فروخته شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی