ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

با همکاری مؤسسه نیکوکاری رعد انجام شد: تخفیف ویژه اسنپ‌دکتر به افراد دچار معلولیت

اسنپ‌دکتر هم‌زمان با هفته نیکوکاری و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی، تخفیف ویژه‌ای برای اعضای تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری «رعد» درنظر گرفته است.

سوره پوراشرف
نوشته شده توسط سوره پوراشرف | ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۶:۱۵

اسنپ‌دکتر هم‌زمان با هفته نیکوکاری و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود، تخفیف ویژه‌ای را برای اعضای تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری «رعد» در سراسر ایران درنظر گرفته است. در این طرح، اعضای تحت پوشش این مؤسسه به مدت یک سال از خدمات رایگان مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی و نیز تهیه آنلاین داروی اسنپ‌دکتر بهره‌مند می‌شوند.

مناسب‌‌نبودن فضاهای عمومی و شهری برای افراد دچار معلولیت، سبب شده است تا بسیاری از آن‌ها برای مراجعه به مراکز درمانی و داروخانه‌ها با چالش مواجه شوند. اسنپ‎‌دکتر در راستای ماهیت کاری خود تلاش می‌کند تا علاوه بر تسهیل دسترسی افراد دچار معلولیت به خدمات پزشکی، روانشناسی و دارو، در قالب طرح مسئولیت اجتماعی، قسمتی از هزینه‌های درمانی این افراد را کاهش دهد.

ازاین‌رو، اسنپ‌دکتر تخفیف ویژه‌ای را برای استفاده افراد دچار معلولیت تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری «رعد» برای استفاده از خدمات خود درنظر گرفته است. از اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان اسفندماه ۱۴۰۳، اعضای تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری رعد می‌توانند با استفاده از کدهای تخفیف خود، در هر ساعتی از شبانه‌روز از پزشکان و روانشناسان اسنپ‌دکتر مشاوره تخصصی دریافت کنند و داروهای خود را آنلاین سفارش دهند و بدون نیاز به پرداخت هزینه‌ی ارسال، آن‌ها را در منزل تحویل بگیرند.

مجموع تخفیف اختصاص‌داده‌شده به اعضای مؤسسه نیکوکاری رعد ۱۲ میلیارد تومان برای دریافت مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی و ۴۸۰ میلیون تومان برای ارسال رایگان دارو در سال ۱۴۰۳ است.

اعضای تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری رعد می‌توانند با استفاده از کد تخفیف ۵۰۰ هزار تومانی که از طریق پیامک توسط این مؤسسه به آن‌ها ارسال می‌شود، ماهانه چهار مرتبه مشاوره آنلاین پزشکی و روانشناسی تا سقف ۱۲۵ هزار تومان از اسنپ‌دکتر دریافت کنند.

همچنین در این طرح، ارسال دارو برای افراد تحت پوشش مؤسسه نیکوکاری رعد رایگان شده است. افراد تحت پوشش این مؤسسه با استفاده از کد تخفیف خود در هنگام ثبت سفارش از داروخانه اسنپ‌دکتر، می‌توانند سفارش خود را بدون پرداخت هزینه ارسال، در منزل تحویل بگیرند. 

اهمیت خدمات آنلاین به افراد دچار معلولیت

هزینه رفت‌وآمد به مراکز درمانی و داروخانه‌ها، بخش مهمی از هزینه‌های درمانی افراد دچار معلولیت را به خود اختصاص می‌دهد. این موضوع در کنار سایر هزینه‌های تحمیل‌شده به یک فرد دچار معلولیت، در بسیاری از موارد آن‌ها را از مراجعه به مراکز درمانی و روانشناسی منصرف می‌کند. از طرفی، نامناسب‌بودن فضاهای شهری و دشواری در رفت‌وآمد، باعث شده است تا بسیاری از افراد دچار معلولیت برای پیگیری فرایند درمان خود به اطرافیان و اعضای خانواده خود وابسته باشند. تسهیل دسترسی این افراد به پزشک، روانشناس و داروخانه، ایده‌ای است که اسنپ‌دکتر سعی دارد با تکیه بر آن، به بهبود کیفیت زندگی افراد دچار معلولیت کمک کند.

اسنپ‌دکتر در بخش مسئولیت‌های اجتماعی، تلاش می‌کند تا با شناسایی طرح‌های مؤثر و پایدار و با تکیه بر ظرفیت‌های بالقوه خود، در راستای دسترسی عادلانه همه افراد به خدمات پزشکی در سراسر ایران گام بردارد. پیش‌ازاین نیز طرح‌های مختلفی ازجمله ارائه خدمات مشاوره آنلاین پزشکی به افراد دچار معلولیت با عنوان «سلامتی ببخشیم ۱ و ۲» توسط اسنپ‌دکتر اجرا شده بود.

از دیگر طرح‌های مسئولیت اجتماعی و عام‌المنفعه اسنپ‌دکتر می‌توان به همکاری با جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها و معاینه‌ بالینی کودکان کار، انجام آزمایش‌ها و تأمین نسخه‌های دارو برای آن‌ها اشاره کرد.

آشنایی با رعد

مؤسسه نیکوکاری رعد اوایل دهه ۶۰ و در بحبوحه جنگ تأسیس شد تا به افراد دچار معلولیت جسمی-حرکتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه کند. این مؤسسه با استقبال افراد دچار معلولیت روبه‌رو شد و خیلی زود به یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات نیکوکاری ویژه افراد دچار معلولیت تبدیل شد. همچنین مراکز مشابهی نیز در شهرهای مختلف کشور با الگو از این مؤسسه نیکوکاری راه‌اندازی شدند.

امروز در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد و دانشگاه علمی کاربردی این مؤسسه، علاوه بر آموزش‌های فنی-حرفه‌ای، خدمات توان‌بخشی شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، مددکاری و مشاوره، کاریابی و همچنین اشتغال حمایتی نیز ارائه می‌شود.

ثبت رعد در سال ۱۳۷۷ توسط دفتر روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان ملل متحد به‌عنوان یک سازمان غیردولتی و کسب مقام مشورتی از شورای اقتصادی-اجتماعی سازمان ملل (Ecosoc) در سال ۱۳۹۳، زمینه مناسبی برای حضور این مؤسسه در عرصه‌های بین‌المللی و ارتقای سطح آموزش داخلی فراهم کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی