ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

چگونه مانده حجمی و زمانی بسته اینترنت همراه اول را استعلام کنیم؟

برای اطلاع از باقیمانده اینترنت همراه اول دو راه وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۳ بهمن ۱۴۰۲ | ۱۸:۱۹

استعلام اینترنت همراه اول پیش از تمام شدن بسته یک اقدام ضروری است؛ چرا که تعرفه آزاد اینترنت بسیار بالاست. اگر تمایل ندارید تا هزینه‌های گزاف بابت اینترنت پرداخت کنید، با ادامه مطلب همراه شوید.

اپراتورها به طور معمول پایان زمان یا حجم بسته اینترنت را از طریق پیامک به مشترکین خود اطلاع می‌دهند. اما گاه این پیام در میان سیل پیامک‌های تبلیغاتی گم شده و مشترک باید هزینه بسیاری را بابت مصرف آزاد اینترنت پرداخت کند. بالاخص اگر فرد از مشترکین دائمی باشد.

چگونه مصرف اینترنت آزاد را در اپراتورهای موبایل قطع کنیم؟

برای اینکه قربانی چنین هزینه‌هایی نشوید، بهتر است که هر از گاهی وضعیت بسته اینترنتی خود را استعلام کنید. برای آگاهی از مانده اینترنت همراه اول چند راه وجود دارد که با آنها آشنا می‌شویم.

کد استعلام اینترنت همراه اول

برای بررسی مانده اینترنت همراه اول دو کد دستوری تعریف شده است. #1*100* کد استعلام مانده اینترنت همراه اول است که کافی است با سیم کارت همراه اولی خود این کد را شماره‌گیری کنید.

کد دستوری باقیمانده اینترنت همراه اول

سپس از منوی نمایش داده شده، عدد «صفر» را انتخاب و ارسال کنید. حال پیامی مبنی بر اینکه «مشترک گرامی درخواست شما بررسی و نتیجه از طریق پیامک ارسال خواهد شد» روبه رو می‌شوید. کمتر از 5 دقیقه نیز پیامکی با جزئیات کامل از وضعیت بسته اینترنت برایتان ارسال خواهد شد.

کد باقیمانده اینترنت همراه اول دیگری نیز در دسترس است و می‌توانید جهت استعلام بسته اینترنت همراه اول، #320*10* را شماره‌گیری کنید. پس از آن با پیامی مبنی بر اینکه درخواستتان بررسی و نتیجه از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود، روبه رو خواهید شد.

کد استعلام اینترنت همراه اول

در نهایت نیز پیامکی دریافت خواهید کرد که جزئیات بسته‌های اینترنت فعال به شما توضیح داده می‌شود.

استعلام بسته اینترنت همراه اول با کمک همراه من

در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید با استفاده از «همراه من» به راحتی می‌توانید وضعیت بسته اینترنت خود را استعلام بگیرید. این اپلیکیشن را می‌توانید از «بازار» یا «مایکت» تهیه کنید و اگر کاربر iOS هستید از نسخه وب اپلیکیشن استفاده کنید.

پس از ورود به همراه من با شماره تلفن خود، در صفحه اول وضعیت بسته اینترنت به شما نمایش داده می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر کافی است روی بخش مربوط به اینترنت ضربه بزنید تا به صفحه جدید منتقل شوید.

اپلیکیشن همراه من

در اینجا مدت زمان و حجم باقیمانده بسته‌های اینترنتی که برایتان فعال است نمایش داده می‌شود. در صورتی که بسته فعالی نداشته باشید نیز می‌توانید به راحتی با کلیک روی «خرید بسته جدید» برای خود بسته اینترنت تهیه کنید.

جمع‌بندی

در این مطلب با دو کد مانده اینترنت همراه اول آشنا شدیم و آموختیم که چطور با استفاده از همراه من به راحتی می‌توان وضعیت بسته خود را استعلام گرفت. اقدامی که می‌تواند از صدور قبض پایان دوره نجومی برای مشترکین دائمی جلوگیری کند.

سوالات متداول کاربران

آیا استعلام اینترنت همراه اول هزینه دارد؟

خیر، شما به رایگان می‌توانید وضعیت بسته اینترنت خود را استعلام کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی