ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

در حاشیه بازدید معاون وزیر ارتباطات مطرح شد: آسیاتک ابتدای شهریور از مرکز داده 550 رکی پیام بهره‌برداری می‌کند

معاون وزیر ارتباطات از پروژه ساخت فاز اول مرکز داده پیام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک بازدید کرد.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۴:۵۰

«علی‌اصغر انصاری»، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، در تاریخ 4 اردیبهشت‌ماه 1403 از پروژه عمرانی فاز اول مرکز داده پیام در منطقه ویژه اقتصادی پیام بازدید کرد.

در این مراسم، «محمدعلی یوسفی‌زاده»، مدیرعامل آسیاتک، با اشاره به اینکه پروژه مرکز داده پیام از ابتدای تیرماه سال گذشته آغاز شده و ابتدای سال جاری به بهره‌برداری رسیده است، درباره این پروژه گفت: «هدف از راه‌اندازی مرکز داده پیام افزایش ظرفیت مراکز داده، ارائه خدمات تجمعی به سازمان‌های بزرگ صاحب داده، مانند بانک‌ها و سازمان‌های دولتی و تسهیل دسترسی به خدمات پایگاه داده از طریق خدمات ابری و سرورهای اختصاصی است.»

او در بخش دیگری از این مراسم با تأکید بر اینکه آسیاتک در ساخت فاز نخست این مرکز داده، 9 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری کرده است، درباره آن تصریح کرد: «این مرکز داده 550 رکی با ظرفیت هر رک 6 کیلووات در محدوده‌ای به مساحت 1800 متر مربع درحال ساخت است. توان برق کل فاز اول این پروژه، 5 هزار کیلووات است و 6 دستگاه دیزل ژنراتور با ظرفیت هر دستگاه 1675 کیلووات و 12 دستگاه UPS که توان هریک از آن‌ها 600 کیلووات است، برای تأمین برق این مرکز داده طراحی و تعبیه شده است. مرکز داده پیام در رده 3 استاندراد TIA-942 قرار دارد و سطح افزونگی سیستم الکتریکال آن N+1 است.»

مدیرعامل آسیاتک در بخش دیگری از این مراسم به معرفی مراکز داده میلاد، میرعماد، آزادگان و رایمون پرداخت.

قول دولت برای تأمین برق مراکز داده منطقه ویژه اقتصادی پیام

معاون وزیر ارتباطات نیز در نشستی که در حاشیه این بازدید برگزار شد، با بیان اینکه پیام همیشه به‌عنوان یک منطقه برای ایجاد قطب داده مطرح موردتوجه بوده است، توضیح داد: «راه‌اندازی مرکز داده در اولویت وزارتخانه است. هدف این است که با به حداقل رساندن فرایندها، مشکلات و موانع احتمالی بر سر راه توسعه این مراکز را برطرف کنیم.»

«اکبر قنبرپور»، مدیرعامل مرکز ویژه اقتصادی پیام، درباره تمهیدات انجام‌گرفته برای استقرار مراکز داده در این منطقه گفت: «طی ۲ سال گذشته، ۱۰ شرکت به این مرکز اضافه شده است و درمجموع، اکنون ۱۶ واحد در قطب مرکز داده پیام درحال فعالیت هستند. 2 نیروگاه برای ارائه خدمات به شرکت‌های مرکز داده فعال شده‌اند که امکان تأمین برق را به‌صورت مستقیم برای متقاضیان فراهم کرده‌اند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی