هواپیماهای نسل آینده چه شکلی خواهند بود؟

هواپیماهای نسل آینده چه شکلی خواهند بود؟

هواپیماهای نسل آینده چه شکلی خواهند بود؟

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، پیش بینی شکل ظاهری و تغییرات هواپیماهای نسل آینده کار سختی نیست. شاید در گذشته تصور این که روزی انسان ها سوار بر ماشین های پرنده شوند و از جایی به جای دیگر جهان سفر کنند، غیر ممکن بود اما امروزه، نه تنها تعداد هواپیماهای مسافربری بیشتر و بیشتر شده است بلکه تغییرات و پیشرفت چشمگیری داشته اند. پیش‌بینی می شود تا ۱۰ سال آینده ترافیک هوایی چندین برابر می شود و شکل و شمایل هواپیماهای آینده، کاملا متفاوت تر از هواپیماهای امروزی خواهد بود. تصور کنید همان طور که اتومبیل ها روزانه تغییرات زیادی کرده اند، هواپیماهای نسل آینده چه قدر متفاوت تر خواهند شد؟

هواپیماهای v شکل

شرکت هواپیما سازی KLM که شاید در هنگام خرید بلیط هواپیما به اروپا نام آن به گوشتان خورده باشد، سرمایه گذاری خود را روی نوعی از هواپیما با شکل و شمایلی عجیب و غریب انجام داده است. این هواپیما که با نام Flying V شناخته می شود، قادر است ۳۱۴ نفر مسافر را جابجا کند و عرض بال آن هم اندازه هواپیماهای فعلی است. از ویژگی های این هواپیما که به زودی مورد استفاده گسترده قرار می گیرند، مصرف سوخت پایین آن است. همچنین جایگاه موتور و بال هواپیما تغییر کرده و سرعت هواپیما را بیشتر کرده است.

ترکیب بال هواپیما با بدنه

هواپیماهای نسل آینده ظاهری متفاوت تر از هواپیماهای امروزی دارند. هواپیماهای بوئینگ با بال های ترکیب شده با بدنه، نه تنها ظاهر جذاب تری به هواپیما می بخشند، بلکه در مصرف سوخت و افزایش سرعت هواپیماها نقش مهمی ایفا می کند. کمپانی بوئینگ شروع به ساخت مدل های بوئینگ ۷۸۷ کرده است و به زودی شاهد تغییر اساسی در ساختار هواپیماهای بوئینگ خواهیم بود. بال های هواپیما در نسل های آینده به قسمت فوقانی بدنه متصل خواهد شد. همان طور که گفتیم سرعت هواپیما بیشتر می شود اما هنوز راهی برای کاهش آلودگی صوتی که با این تغییرات به وجود می آید، پیدا نشده است.

هواپیما با دید پانوراما

چه لذتی بالاتر از تماشای ابرها و حرکت بر فراز آن ها در یک سفر هوایی می توان تصور کرد؟ در هواپیماهای نسل آینده، دیگر خبری از پنجره های کوچک با دید کم نیست. هواپیماهای آینده، دید پانوراما را برای مسافرین خود به همراه دارند. چندین طرح درباره دید پانوراما در هواپیماهای آینده ارائه شده است. در حال حاضر قرار است تا ۱۰ سال آینده دید پانوراما در کابین خلبانی ایجاد شود و سپس این ویژگی برای کل بدنه هواپیما امکان پذیر شود.

تمیزی خودکار صندلی های هواپیماهای نسل آینده

به گفته شرکت ایرباس، در آینده نیازی به تمیز کردن صندلی های هواپیما نیست چرا که هیچ لکه ای روی آن ها ایجاد نمی شود. پارچه های صندلی هواپیماهای نسل آینده، با الهام از نیلوفر آبی، تمامی مایعات و آلودگی ها را از روی خود دفع می کند. اگر یک لیوان آب میوه هم روی صندلی بریزد، هیچ اشکالی ندارد. مایعات ریخته شده روی صندلی از روی پاچه لیز می خورد و به زمین می ریزند.

صندلی های پیله ای

در هواپیماهای نسل آینده، ظاهر صندلی ها تغییرات زیادی خواهد کرد. یکی از این طرح های ارائه شده، صندلی های پیله ای هستند که به صورت غلاف هایی روی یکدیگر قرار گرفته اند و محیطی کاملا خصوصی برای مسافران ایجاد کرده اند. این شکل صندلی ها سبب می شود بلیط هواپیما ارزان شود. همچنین این صندلی ها به دلیل ساختار ویژه ای که دارند، باعث افزایش ظرفیت هواپیماهای نسل آینده می شوند.

انتقال بارهای دستی کوچک به داخل هواپیما

کافی است شماره صندلی شما روی وسایل دستی شما که می خواهید به داخل هواپیما بیاورید، خورده باشد. در هواپیماهای نسل آینده ایرباس، وسایل شخصی شما داخل یک صندوق قرار می گیرد و سپس به صورت خودکار بالای سر شما قرار خواهد گرفت. این کار سرعت سوار شدن مسافران را بیشتر خواهد کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل