ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از کشورهای محبوب مهاجران است. مهاجرت به کانادا روش های مختلفی دارد که باعث می شود دست شما برای انتخاب بازتر باشد. با ما همراه باشید تا شما را با روش های مختلف ...

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

کانادا یکی از کشورهای محبوب مهاجران است. مهاجرت به کانادا روش های مختلفی دارد که باعث می شود دست شما برای انتخاب بازتر باشد. با ما همراه باشید تا شما را با روش های مختلف مهاجرت به کانادا آشنا کنیم و به دنبال آن در مورد کارهایی که بعد از مهاجرت باید انجام بدهید صحبت کنیم.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت کاری به کانادا به دو روش کلی قابل انجام است. اولین روش، این است که مجوز کار در این کشور را دریافت کنید، وارد کانادا شوید و در نهایت، یک شغل مناسب برای خود پیدا کنید. در این روش، شما مجوز کار باز یا Open Work Permit دریافت خواهید کرد.

دومین روش برای مهاجرت کاری به کانادا هم این است که شما قبل از اینکه وارد کانادا شوید، توسط یک کارفرمای کانادایی استخدام شوید. این روش نیازمند صدور LMIA مثبت است که نشان می دهد هیچ یک از شهروندان یا دارندگان اقامت دائم کانادا برای موقعیت شغلی مورد نظر مناسب نیستند و فقط باید خود متقاضی به انجام آن شغل بپردازد. این روش اصطلاحا با اسم Close Work Permit شناخته می شود که نشان می دهد متقاضی فقط برای همین کارفرما می تواند کار کند.

هر دو روش، بسیار پرتقاضا و پرطرفدار هستند و جزو متداول ترین روش های مهاجرت کاری به کانادا به شمار می روند. در نهایت، متقاضی باید با کمک متخصصین تراست، ببیند برای کدام یک از این دو روش شرایط بهتری دارد و با استفاده از کدام یک از آن ها می تواند به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا و از جمله در دانشگاه های کانادا مسیر یافتن شغل و در نتیجه رسیدن به اقامت دائم کانادا را تسهیل می کنند. تحصیل در مدارس و دانشگاه های کانادا فرصت های متعددی را در اختیار شما قرار می دهد تا علاوه بر تحصیل در بهترین و پیشرفته ترین سیستم های اموزشی جهان با بهترین امکانات، با طیف وسیعی از فرهنگ ها نیز آشنا شوید.

دریافت بورسیه تحصیلی و مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را می توان کم هزینه ترین راه مهاجرت به کانادا دانست.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

روش های متعددی برای مهاجرت سرمایه گذاری وجود دارد و هر یک از این روش ها میزان سرمایه گذاری متفاوتی را به عنوان حداقل تعیین کرده اند. اما این امکان در بیشتر استان ها وجود دارد که سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت تر (کمتر از 20.000 نفر) انجام شود و در این صورت، میزان سرمایه گذاری به حدود نصف تقلیل پیدا می کند.

برای چند استان در کانادا، مبلغ 100 یا 150 هزار دلار کانادا نیز برای سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت قابل قبول است و می توان با این کار به این استان های کانادا مهاجرت کرد. اما باید مد نظر داشته باشید اقامت دائم اعطا شده همراه با تعهد به سکونت و کار در حوزه ی معین شده می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

مهاجرت خود اشتغالی کانادا یکی از روش‌های مهاجرتی مهم در این کشور است. در واقع، دولت کانادا برای افرادی که در حوزه‌های کاری تعریف شده خود اشتغال هستند، مسیر مهاجرتی تعریف کرده است.

دقت کنید در این دسته‌بندی از مسیرهای مهاجرتی، بیشتر مشاغل حوزه‌های هنری و ورزشی مطرح هستند و برای سایر افراد با مشاغل دیگر، برنامه‌های مهاجرتی در دسته مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا و کارآفرینی کانادا قرار داده شده است.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس انتری یک سیستم آنلاین برای تشخیص کارگران ماهر فدرال است. در واقع دولت کانادا لیست مشاغلی را که نیاز به نیروی کار دارند، در این سیستم بارگذاری می‌کند. افراد برای ورود به کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری لازم است که ابتدا لیست مشاغل درخواستی را بررسی کنند.

در صورت برخورداری از مهارت شغلی، شخص متقاضی باید مدارک شغلی، تحصیلی، مهارت زبانی و هویتی خود را در این سیستم بارگذاری کند. سپس یک حساب کاربری در این سیستم ایجاد کند. با توجه به مدارک و مهارت‌های ذکرشده امتیازاتی به اشخاص تعلق می‌گیرد.

سیستم اکسپرس انتری در هر ماه برای دو نفر از متقاضیانی که در این سیستم ثبت ‌نام کرده‌اند، دعوتنامه ارسال می‌کند. ارسال این دعوتنامه براساس الویت ‌بندی امتیازات متقاضیان است. در صورتی که امتیاز دو نفر از متقاضیان کاملا یکسان و برابر باشد، اولویت پذیرش با شخصی است که زودتر ثبت ‌نام کرده ‌است.

از زمانی که دعوتنامه برای متقاضیان صادر شود، آنها تنها ۶۰ روز مهلت برای اخذ ویزا خواهند داشت. پس از ۶۰ روز دعوتنامه آنها باطل می‌شود.

درباره اکسپرس اینتری کانادا بیشتر بخوانید.

وسایل مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

حتما با کانادا و سبک زندگی در آن آشنا شده تا بدانید چه وسایلی می توانید به همراه داشته باشید. باید بدانید چه چیزهایی در کشور مجاز است و حجم بار خود را تخمین زده تا هزینه ی آن را حساب کنید.

چیزهایی که خیلی ضروری نیستند و چیزهایی که اصلا از آنها استفاده نمی کنید را با خود نبرید. می توانید وسایل را خودتان به کانادا برده یا باربر بین المللی استخدام کنید. حجم و میزان باری که از طریق هواپیما یا کشتی انتقال می دهید محدود است. اگر از ایالت متحده به کانادا می روید یک ون کوچک کرایه کنید. اشیای شکننده به همراه نداشته باشید. در وب سایت آژانس خدمات بین المللی کانادا وسایلی که می توانید حمل کنید فهرست شده است.

پیدا کردن خانه مناسب پس از مهاجرت به کانادا

نوع خانه ی مورد نظر خود را مشخص کنید. می توانید خانه و آپارتمان های اجاره ای را در تبلیغات روزنامه ها یا وب سایت های خدمات اجاره ای پیدا کنید. در کانادا خانه را معمولا اول ماه یا 15 هر ماه اجاره می کنند. در تمام طول سال می توانید خانه پیدا کنید، اما باید کامیون باری و یا کارگرهای باربری را از قبل رزرو کنید.

برای اجاره خانه قرارداد یک ساله امضا کنید که قرارداد قانونی بین شما و موجر است. قبل از امضا، قرارداد را به خوبی مطالعه کنید.

باید سابقه ی اعتباری خوبی در کانادا ایجاد کنید. بانک های کانادایی بر اساس سابقه ی اعتباری به شما وام می دهند. اگر قصد اجاره ی خانه دارید، موجر بررسی می کند که آیا می توانید اجاره را پرداخت کنید یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آژانس مالی مصرف کنندگان کانادا مراجعه کنید.

نحوه اجاره خانه پس از مهاجرت به کانادا

پیدا کردن خانه برای اجاره در کانادا به راه ها و روش های مختلفی قابل انجام است. در این بخش، انواع روش های پیدا کردن خانه در کانادا را برای شما نام می بریم و توضیحاتی نیز درمورد هر یک از این روش ها در اختیارتان قرار می دهیم:

  • اجاره خانه از طریق Lease : در این روش، مستاجر به طور مستقیم ملک مورد نظر را از مالک آن و یا نماینده ی وی اجاره می کند. در صورتی که به هر گونه تعمیرات و تمیزکاری نیاز باشد، مالک موظف به پرداخت هزینه های آن خواهد بود. همچنین، لازم به ذکر است که در روش Lease علاوه بر تمدید قرارداد اجاره، اجاره بها نیز به مبلغ ناچیزی (حداکثر تا سقف ۳ درصد) افزایش پیدا می کند.
  • اجاره خانه از طریق Sublet : در روش Sublet، ملک برای یک بازه زمانی کوتاه مدت که می تواند یک تا دو ماه باشد، توسط مستاجر قبلی به مستاجر جدید اجاره داده می شود. منازلی که توسط روش Sublet اجاره داده می شوند، معمولا به صورت مبله هستند و با اسباب و اساسیه به مستاجر جدید تحویل داده می شوند. استفاده از این روش برای افرادی که مدت کوتاهی در کانادا اقامت دارند، بسیار مناسب و خوب هستند.
  • اجاره خانه از طریق Lease Transfer: بر اساس این روش، فرد مستاجر می تواند در صورت جا به جایی زود هنگام قبل از فرا رسیدن موعد قرارداد، آن را تا پایان مهلت به شخص دیگری انتقال دهد.

دریافت کارت اعتباری پس از مهاجرت به کانادا

دریافت کارت اعتباری برای تازه واردان به کانادا سخت است زیرا تاریخچه ی اعتباری در این کشور ندارند. می توانید از کارفرما درخواست دهید که ضامن شما شده که به راحتی کارت اعتباری دریافت کنید.

نرخ سود، محدودیت های قانونی، شرایط و مدت زمان بازپرداخت و هزینه های سالانه در موسسات مختلف متفاوت است.

نتیجه ‌گیری

مانند هر اتفاق جدید دیگر، شروع به کار و زندگی در کانادا کمی سخت خواهد بود؛ اما هرچه بیشتر با مردم، کشور و فرهنگ کانادا آشنا شوید، سختی‌ها کاهش‌یافته و شما بدون اینکه حتی متوجه شوید با کمترین مشکل ممکن می توانید در کشور جدید خود مستقر شوید و از زندگی خود در آرامش کامل لذت ببرید.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند. اگر قصد مهاجرت به کانادا دارید، زمان را از دست ندهید و همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی