ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

خداحافظی با مشتریان ناراضی در آژانس دیجیتال مارکتینگ | میزیتو، نرم‌افزار مدیریت مشتریان

در آژانس دیجیتال مارکتینگ، ارتباط با مشتریان باید کاملا مدیریت شود آیا به‌عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید؟ آیا احساس می‌کنید که پتانسیل خوبی برای کمک به تعداد بیشتری مشتری در ...

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

در آژانس دیجیتال مارکتینگ، ارتباط با مشتریان باید کاملا مدیریت شود

آیا به‌عنوان یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید؟ آیا احساس می‌کنید که پتانسیل خوبی برای کمک به تعداد بیشتری مشتری در زمینه دیجیتال مارکتینگ دارید اما نمی‌توانید مشتریان جدیدی جذب کنید؟ احتمالا شما در زمینه ارائه خدمات مشتریان مشکل دارید و یک سرویس خدمات مشتریان (CRM) بهینه می‌تواند برای شما معجزه کند. این سرویس می‌تواند به کسب‌وکار شما جان تازه‌ای بدهد. به همین خاطر در این مطلب با ۵ راهکار مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شویم و پلتفرم برتر CRM فارسی را به شما معرفی می‌کنیم.

چرا آژانس دیجیتال مارکتینگ به سیستم مدیریت مشتریان نیاز دارد؟

بیشتر آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نوپا، تنها با یک سیستم مدیریت مشتری ساده می‌توانند پاسخگوی مشتریان خود باشند. اما بهتر است قبل از این که مشتریان شما بیشتر شوند و نتوانید با سیستم فعلی آن‌ها را مدیریت کنید، به فکر یک سیستم CRM حرفه‌ای باشد. باید اشاره کرد که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ از طریق ایجاد ارتباط با مشتریان خود می‌تواند درآمد بالایی کسب کند. این امر شامل ارتباط با اینفلوئنسرها، رسانه‌ها و افراد مختلف می‌شود. در نتیجه‌‌ی این ارتباطات است که یک آژانس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند مشتریان هدف خود را بشناسد. به همین خاطر می‌توان گفت که تمام این آژانس‌ها، به یک سیستم مدیریت مشتری حرفه‌ای نیاز دارند.

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که در چه شرایطی آژانس دیجیتال مارکتینگ من به چنین سیستمی نیاز ضروری دارد؟ برای پاسخ به این سوال، باید به سوالات زیر پاسخ دهید:

 • آیا پیدا کردن داده‌های مرتبط در پایگاه داده زمان می‌برد؟
 • آیا برای دسترسی به سابقه ارتباط با مشتریان مشکل دارید؟
 • آیا می‌خواهید بهره‌وری کارکنان را افزایش دهید؟
 • آیا رعایت ددلاین‌های مختلف برای شما مشکل شده است؟
 • آیا در تعیین نیازهای مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ خود دچار مشکل شده‌اید؟

اگر پاسخ شما به هر یک از سوالات بالا مثبت است، شما قطعا به یک سیستم CRM قدرتمند نیاز دارید تا بتوانید شرایط آژانس دیجیتال مارکتینگ خود را بهبود ببخشید. این سیستم مزایایی مانند افزایش بهره‌وری، مدیریت آسان‌تر ددلاین‌ها و افزایش فروش را برای آژانس شما به همراه خواهد داشت.

راهکارهای برتر CRM برای آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ

با توجه به اهمیت مدیریت مشتریان در آژانس دیجیتال مارکتینگ، شما باید از انواع راهکارهای برتر برای بهبود این فرایند استفاده کنید. به همین خاطر در ادامه ۵ راهکار برتر در این زمینه را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید شرایط آژانس دیجیتال مارکتینگ خود را بهبود ببخشید.

تکمیل سوابق مشتریان برای مدیریت ارتباطات

یک سیستم CRM مخزنی برای مخاطبین و داده‌های مشتری است که برای آژانس دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارد. این سیستم اطلاعات تماس به‌دست‌آمده از منابع مختلف را در یک مکان ذخیره، سازماندهی و مدیریت می‌کند. یک سیستم CRM به شما این امکان را می‌دهد که برای هر مخاطب در پایگاه داده خود سوابق جداگانه ایجاد کنید، آن هم قبل از اینکه آن‌ها را با اطلاعات مرتبط غنی کنید.

بهترین CRM برای آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ آن‌هایی هستند که امکان شخصی‌سازی گسترده سوابق را با زمینه‌های سفارشی ارائه می‌دهند. به این ترتیب، می‌توانید اطلاعاتی مانند نام، عنوان شغلی، شماره تلفن، آدرس ایمیل یا هر جزئیات دیگری را که ممکن است نیاز داشته باشید، ذخیره کنید و با مشتریانتان تماس بگیرید.

برخی از زمینه‌های سفارشی که می‌توانید برای سوابق پایگاه داده آژانس دیجیتال مارکتینگ خود ایجاد کنید عبارت‌اند از:

 • موقعیت مکانی مشتری
 • نوع خدمات مورد نیاز
 • ابعاد شرکت
 • وب‌سایت
 • مخاطب هدف
 • رقبای اصلی
 • نقاط قوت و ضعف
 • بودجه

شخصی‌سازی کانال‌های فروش

آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ باید از بسیاری از فرآیندهای مختلف مانند مدیریت روابط با شرکا، مدیریت ارتباط با مشتری و مدیریت پروژه به‌طور همزمان مراقبت کنند. یک سیستم CRM آژانس دیجیتال مارکتینگ به شما امکان می‌دهد تا چندین کانال فروش سفارشی ایجاد کنید تا هر یک از آن فرآیندها را تطبیق داده و به آن‌ها نظم دهید.

ادغام روش‌های ارتباط با مشتری

مشتریان آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ نمی‌خواهند تنها به یک کانال ارتباطی محدود شوند. آژانس‌هایی که فقط از طریق ایمیل یا پیام‌رسان‌ها با مشتریان بالقوه خود صحبت می‌کنند، فرصت‌های فروش را از خود سلب خواهند کرد. به دنبال یک سیستم CRM باشید که بسیاری از روش‌های ارتباط با مشتری را با یکدیگر ادغام می‌کند. به مشتریان خود آزادی انتخاب بدهید و تمام داده‌های مرتبط با آن‌ها را در یک سیستم مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ مناسب ذخیره کنید.

بهبود کار تیمی با سیستم مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ

کار تیمی باعث می‌شود تا رویاها عملی شوند، به خصوص وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می‌آید. با توجه به اینکه متخصصان مختلف روی یک پروژه بازاریابی کار می‌کنند و فضای مشترکی برای برقراری ارتباط با یکدیگر دارند، منطقی است که بهره‌وری آن‌ها افزایش پیدا کند. با استفاده از یک سیستم مدیریت مشتری حرفه‌ای، تمام اعضای تیم در یک محیط به داده‌های مشتریان دسترسی دارند و می‌توانند آن‌ها را به‌صورت لحظه‌ای با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

بهبود عملکرد ایمیل مارکتینگ

اگر تصور می‌کنید که ایمیل مارکتینگ دیگر جواب نمی‌دهد، باید به شما بگوییم که این تصور کاملا غلط است. بازاریابی ایمیلی همچنان زنده است و شما باید از مزایای آن استفاده کنید. اما برای این کار به یک سیستم مدیریت مشتریان حرفه‌ای برای آژانس دیجیتال مارکتینگ خود نیاز دارید.

میزیتو برای مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ

میزیتو به‌عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شود. این پلتفرم فارسی و بومی، به شما کمک می‌کند تا یک سیستم CRM حرفه‌ای را در کسب‌وکار خود پیاده‌سازی و از مزایای آن به بهترین شکل استفاده کنید. در ادامه برخی از مهم‌ترین مزایای میزیتو در این زمینه را بررسی می‌کنیم:

 • ثبت گزارش تماس مشتریان
 • پیگیری تلفنی
 • سپردن تسک پیگیری مشتری به کارمندان مختلف
 • نظارت کامل روی فرصت‌های مشتری
 • مکاتبه با قابلیت‌های متنوع در زمینه مدیریت مشتریان
 • امکان ثبت فرصت‌های فروش
 • قابلیت ثبت و بررسی درخواست‌های قبلی مشتریان

رفع چالش‌های مدیریت مشتریان آژانس دیجیتال مارکتینگ با میزیتو

همان‌طور که اشاره شد، برخورداری یک آژانس دیجیتال مارکتینگ از سیستم مدیریت مشتریان امری کاملا ضروری است. به همین خاطر شما باید به سراغ یک پلتفرم حرفه‌ای و البته بومی بروید که چالشی برای استفاده از آن نداشته باشید. در این زمینه ما به شما پلتفرم جامع مدیریت مشتریان میزیتو را معرفی می‌کنیم. البته میزیتو تنها یک CRM نیست و قابلیت‌های متنوعی برای دورکاری، مدیریت پروژه و... دارد. پیشنهاد می‌شود سری به وب‌سایت میزیتو به آدرس www.mizito.ir بزنید تا با قابلیت‌های متنوع این پلتفرم بیشتر آشنا شوید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی