ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

صفر تا صد تبلیغات در شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، تلگرام و …)

سایت محبوب شو جزو معدود سایت‌هایی که صفر تا صد فرایند تبلیغات در شبکه های اجتماعی را به طورکامل انجام می‌دهد.

واحد تبلیغات
نوشته شده توسط واحد تبلیغات | ۳۰ آذر ۱۴۰۲ | ۱۴:۳۰

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بدون شک اگر در حال خواندن این مقاله هستید، فکر راه اندازی تبلیغات در شبکه های اجتماعی را، در سر پرورانده اید؛ تفاوتی نمی کند که صاحب یک کسب و کار خانگی باشید و یا مدیر مارکتینگ یک شرکت معتبر، 60 میلیون کاربر ایرانی در تلگرام ، 50 میلیون در اینستاگرام و ... ارقامی نیستند که بتوان به راحتی از آن گذشت!!!

حال چرا شما از موقعیت و فضای به وجود آمده جهت رشد و توسعه کسب و کارتان استفاده نکنید؟

اگر شما نیز از کاربران شبکه های اجتماعی باشید و پیج های شناخته شده رقبا و همکاران تان را، که حالا حرفی برای گفتن دارند، دنبال و بررسی کرده باشید (منظورم دقیقا همان پیج های میلیونی همکاران و رقبای تان است که حالا دیگر خودشان از آب و گل در آمده اند و تازه از دیگران هم هزینه های میلیونی جهت تبلیغات میگیرند!!!) به یک نتیجه ثابت و مشترک که موجب موفقیت آن ها شده است، خواهید رسید، آن هم چیزی نیست جز تبلیغ در شبکه های اجتماعی، البته این مورد را هم باید مورد توجه تان قرار دهید که درصورت عدم رعایت اصول و قوانین تبلیغات در شبکه اجتماعی، نتیجه به طور کامل عکس خواهد شد؛ چرا که انجام تبلیغات در فضای مجازی نیازمند تخصص و تجربه است.

به همین علت ما در این مقاله کوتاه و مفصل، قصد داریم تا باهم نکات طلایی و کمتر گفته شده جهت پیاده سازی یک کمپین تبلیغاتی موفق را (تبلیغات در اینستاگرام ، تبلیغات در تلگرام و ...) ، را به طور کامل بررسی کنیم، تا بازدهی بالاتر و نتیجه موثرتری را از تبلیغات مان شاهد باشیم.

نکات تبلیغات در شبکه های اجتماعی :

1-      تعیین هدف از راه اندازی کمپین + مشخص کردنKPI ها :

در ابتدا میبایست هدف تان را از راه اندازی کمپین تان مشخص کنید، آیا هدف تان جذب فالوور است؟  برندیگ ؟ فروش بیشتر؟ و یا ...

چرا که در هر یک از این موارد نوع تبلیغ، مکان انتشار و ... متفاوت خواهد بود، بنابراین ابتدا هدف تان را مشخص کنید و سپس برای آن یک سری شاخص تعریف کنید به طور مثال : هدف تان از اجرای کمپین اینستاگرام تان جذب فالوور است، و میانگین هزینه ای که برای هر جذب فالوور می خواهید در نظر بگیرید 1000 تومن است و درصورتی که این هزینه برای شما 1500 تومان شود برای شما صرفه نخواهد داشت و ...

در این مثال شما شاخص را بر اساس "هزینه انجام شده بابت هر جذب" مشخص کرده اید، به این نکته توجه داشته باشید که تعیین دقیق شاخص ها، نیازمند شناخت و درک کامل از فضای مجازی است و همینطور تجربه  راه اندازی کمپین های دیجیتالی را میطلبد و شاخص یا همان کا پی آی از یک کمپین به کمپین دیگر کاملا متفاوت خواهد بود. ( متناسب با جامعه هدف ، کسب و کار و ...)

1-1- تعیین درست مشتریان و جامعه هدف ( یوزر و کاستومر پرسنا ) :

سرراست بگوییم همه چیز به تعیین دقیق و درست مشتریان آنلاین تان برمیگردد.

اینکه درک درست و عمیقی از نوع مشتریان، رفتارشان، علاقه مندی های شان و ... داشته باشید ، بدون شک برگ برنده شما نسبت به رقبای تان خواهد بود ، میدانم که تا الان درک نسبی از مشتریان تان پیدا کرده اید و یا حتی خیلی بیشتر !!!

اما باور کنید کافی نیست چرا که جنس مشتریان آنلاین تان با مشتریان که به صورت حضوری با شما سر و کار دارند همواره یکسان نیست و حتی ممکن است به طور کامل با هم تفاوت داشته باشد، مفهوم کاستومر و یوزر پرسونا در کسب و کار آنلاین شما ، کمک خواهد کرد تا به این مهم ، دستیابی پیدا کنید. حقیقیت امر این است که شرح کامل یوزر و کاستومر پرسونا  در این مقاله نمی گند (به علت گستردگی و تخصصی بودن آن) اما به راحتی میتوانید با یک جست و جوی ساده در گوگل به نتایج خوب و قابل قبولی برسید.

فواید تعریف یوزر پرسنا و کاستومر پرسونا در کمپین های تبلیغاتی :

درک کامل علاقه مندی ها ، عادات مشتریان و افزایش قدرت شما جهت متقاعد سازی آن ها

نوشتن سناریوی موثر و قوی برای کمپین

انتخاب درست آفر، جایزه ها و ... کمپین

انتخاب  صحیح پیج های تبلیغاتی

مشخص شدن لحن برند و کسب و کارتان

و ...

2- مشخص کردن بودجه تبلیغاتی :

بعد از آن که مخاطبین و مشتریان آنلاین خودتان را به خوبی شناختید، حال وقت آن است که این مخاطبین را به چند دسته تقسیم کنید (متناسب با هدف کمپین تان) و سپس بودجه ای را نسبت به میزان اهمیت و اولویت ای که هر دسته و یا هدف برای تان دارد، به آن ها اختصاص دهید.

توجه : اگر برای بار اول تان است که میخواهید تبلیغات بروید، تمامی بودجه تان را یکجا و صرف یک بخش نکنید، به جای آن با مقدارهای پایین تر و بر روی چند دسته بندی متفاوت سرمایه گذاری کنید تا بعد از بررسی خروجی هریک و انتخاب بهترین گزینه های موجود ، کمپین تان را به طور قوی و جدی استارت بزنید.

3- انتخاب درست پیج های تبلیغاتی + تشخیص زمان مناسب هر پیج جهت انتشار تبلیغ :

بعد از آن که یوزر پرسنونا و بودجه تان را مشخص کردید، وقت آن رسیده است که تا پیج های مناسب با کسب و کارتان را انتخاب کنید ، حواستان باشد که گول ظاهر پیج ها را نخورید ، بسیاری از پیج های تبلیغاتی آمار و ارقام فریبنده و هزینه های پایینی دارند اما کوچکترین بازدهی برای شما نخواهند داشت (به دلیل فیک بودن و آمار سازی کردن  فالوور، لایک ، کامنت، عدم تناسب موضوع پیج با کسب و کار شما و یا ...

مورد دیگری که به شدت حایز اهمیت است این است که  بدانید کی و چه زمانی تبلیغات تان را انتشار دهید؛ چه روزی از هفته بیشترین بازدهی را برای تبلیغاتتان خواهد داشت؟ ، در چه  ساعاتی بیشترین نرخ تعاملات ممکن ، با پیج تبلیغاتی مورد نظرتان به و جود می آید و ...

ابزار های آنلاین متفاوت و گوناگونی وجود دارد که این اطلاعات را در اختیار تان قرار میدهند؛ اما بهتر است قبل از هر چیزی از یک مشاور و متخصص در این حوزه کمک بگیرید، چرا که این موضوع یعنی انتخاب پیج و زمان درست انتشار تبلیغ، عملا کلیدی ترین بخش در فرایند راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق خواهد بود.

4- آماده سازی و بهینه کردن پیج تان جهت انجام تبلیغات :

این که صرفا تبلیغات تان را شروع کنید و منتظر نتایج موفقیت آمیز آن باشید، امری غیرممکن و دست نیافتنی است.

ورود مشتریان و کاربران به پیج شما، به وسیله تبلیغات، تنها نیمی از مسیر است؛ ما با غول بزرگتری قرار است رو به رو شویم و آن چیزی نیست جز رسیدن به شاخص های تعریف شده ( میزان جذب ، فروش و ...) ؛ جهت رسیدن به این شاخص ها، لازم است تا فرایند آماده سازی و بهینه کردن پیجتان به درستی صورت گرفته باشد.

)  به موارد گفته شده در ادامه مقاله به چشم یک چک لیست نگاه کنید و حتما از کامل بودن این چک لیست، قبل از انجام تبلیغات اطمینان حاصل نمایید  (

انتخاب تصویر پروفایل مناسب

نوشتن بایو جذاب و قابل فهم

قرار دادن پست های جذاب ، مفید و متناسب با سلیقه مشتریان تان

قرار دادن راه های ارتباطی (شماره تماس ، آیدی تلگرام و ...) و اطمینان از دسترس بودن آن ها

طراحی جذاب و کاربر پسند بنر و یا ویدیوی تبلیغاتی تان + کپشن (توجه به تون آف ویس)

پیچیدگی فرایند تبلیغات در شبکه های اجتماعی

فکر میکنم که تاکنون به این نتیجه رسیده باشید که انجام تبلیغات در شبکه های اجتماعی، همراه با پیچیدگی ها و نکات ریز و درشت بسیاری است و در صورت کوچکترین اشتباهی در فرایند تبلیغات، ضررهای چند ده و یا صد میلیونی غیر قابل جبران به کسب و کار و برندتان وارد خواهد شد.

به همین خاطر برون سپاری فرایند اجرایی کمپین تان ، به یک مجری و سایت معتبر و با تجربه ، آسان ترین و مطمعن ترین راهکار ممکن است.

محبوب شو، مجری پیشرو راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

تیم تبلیغات شبکه های اجتماعی محبوب شو، با برگزاری بیش از 3000 کمپین تبلیغاتی موفق در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و خارجی و همینطور با رعایت به روز ترین اصول و قواعد جهت راه اندازی کمپین های تبلیغاتی، بدون شک بهترین گزینه ممکن جهت راه اندازی کمپین شما، آن هم با حداکثر خروجی ممکن، خواهد بود.

سایت محبوب شو، جزو معدود سایت هایی در این زمینه است که صفر تا صد فرایند تبلیغات در شبکه های اجتماعی (از چیدن استراتژی تا طراحی و پیاده سازی آن) را به طورکامل انجام میدهد.

حال وقت آت است تا با خیال راحت کمپین تبلیغاتیان را  به محبوب شو بسپارید تا بدون کوچک ترین دغدغه ای ، کامل ترین و ایده عال ترین حالت ممکن جهت برگزاری کمپین شبکه اجتماعیتان رقم زده شود

سایت محبوب شو : https://mahbobsho.com/

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی