ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه قابلیت دایورت شماره ایرانسلی خود را لغو کنیم؟

مشترکین ایرانسل به راحتی و با شماره گیری یک کد دستوری می‌توانند قابلیت انتقال تماس خط خود را لغو کنند.

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۱۹ تیر ۱۴۰۲ | ۰۹:۲۶

دایورت یکی از کاربردی‌ترین کاربردهاست که بسته به موقعیت‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. اگر این قابلیت را روی خط شما فعال است و به دنبال لغو دایورت ایرانسل هستید با ما همراه باشید.

اتمام شارژ تلفن همراه و خاموش شدن آن در حالی که منتظر یک تماس مهم هستید یا جا گذاشتن موبایل در منزل از جمله موقعیت‌هایی است که دایورت خط به کارتان می‌آید. پس از رفع این شرایط نیز بایستی لغو انتقال تماس ایرانسل، همراه اول یا رایتل را باید انجام دهیم. حال لغو دایورت خط ایرانسل چگونه است؟

اگر به دنبال این هستید که «چگونه دایورت ایرانسل خود را قطع کنیم؟»، با ما همراه باشید تا با کد لغو دایورت ایرانسل و سایر روش‌های موجود آشنا شوید. همچنین اگر می‌خواهید سیم‌کارت خود را مسدود کنید، در مطلبی دیگر پیرامون نحوه سوزاندن سیم کارت ایرانسل صحبت کرده‌ایم.

کد لغو دایورت ایرانسل

هرگاه انتقال تماس روی تلفن همراه شما فعال باشد، پیغامی مبنی بر فعال بودن این سرویس روی گوشی‌تان نمایش داده می‌شود. اگر از مشترکین ایرانسل هستید کافی است کد لغو دایورت ایرانسل را شماره‌گیری کنید. این کد لغو هدایت تماس ایرانسل، #21# است.

کد لغو دایورت ایرانسل

پس از شماره‌گیری کد لغو انتقال تماس ایرانسل با پیغام "Service has been disabled" روبه رو خواهید شد و علامت فعال بودن دایورت نیز از روی صفحه نمایش شما حذف خواهد شد. این روش مربوط به استفاده از کد لغو انتقال تماس ایرانسل بود. در بخش بعد سراغ روش دیگری برای لغو انتقال خط به خط ایرانسل می‌رویم.

لغو انتقال تماس ایرانسل به صورت دستی

نحوه لغو دایورت ایرانسل تنها به شماره‌گیری یک کد لغو هدایت تماس ایرانسل ختم نمی‌شود. افراد بسته به سیستم عامل گوشی‌شان نیز می‌توانند قابلیت انتقال تماس را فعال یا غیرفعال کنند.

امروزه اکثر گوشی‌های هوشمند به قابلیت Call Forwarding مجهز شده‌اند که با استفاده از آن می‌توان تماس‌ها را به خط دیگری منتقل کرد. برای بهره گرفتن از این قابلیت اگر دستگاه اندرویدی دارید کافیست تا به بخش تنظیمات رفته و آنجا گزینه «تماس» یا call را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدید، گزینه Call forwarding یا همان «انتقال تماس» را پیدا کنید. سپس گزینه Voice call یا همان «تماس صوتی» را انتخاب کرده و در بین گزینه‌های نمایش داده شده می‌توانید در صورت فعال بودن انتقال تماس، آن را لغو کنید.

انتقال تماس دستی در گوشی های اندرویدی

گزینه‌های نمایش داده شده انتقال تماس در مواقع همیشگی، هنگام مشغولی، عدم پاسخ‌گویی و در دسترس نبودن هستند. با کلیک روی هر کدام و با انتخاب گزینه Turn Off می‌توانید خط خود را از حالت انتقال تماس خارج کنید.

در صورتی که از کاربران سیستم عامل iOS هستید برای لغو این قابلیت بایستی به بخش تنظیمات بروید. سپس با کلیک روی Phone، گزینه Call Forwarding را انتخاب کنید.

لغو انتقال تماس

در صورتی که کلید کنار "call forwarding" سبز بود آن را به سمت چپ بکشید تا دایورت را غیرفعال کنید.

سؤالات متداول کاربران پیرامون لغو انتقال خط به خط ایرانسل

قابلیت انتقال تماس چیست؟

دایورت قابلیتی مخصوص تلفن‌های ثابت و گوشی‌های هوشمند است که می‌توان تماس‌های ورودی را به خطی دیگر انتقال داد. با این حال پس از استفاده آن شاید دیگر نخواهید تماستان منتقل شود. در کالبد این مطلب، نحوه لغو دایورت خط ایرانسل را به شما آموزش داده‌ایم.

کد لغو دایورت ایرانسل چیست؟

برای لغو دایورت خط ایرانسل می‌توانید از کد مخصوص آن استفاده کنید. کد لغو هدایت تماس ایرانسل، #21# است. این کد لغو تماس ایرانسل برای اپراتورهای دیگر هم کاربرد دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی