ترافیک داخلی مخابرات، طرحی برای کاهش قیمت اینترنت

معاون تجاری مخابرات ایران از طرح جدید این شرکت برای تفکیک سه گانه ترافیک اینترنت در کشور با هدف افزایش استفاده از محتوای داخلی در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات و ارزان‌تر شدن اینترنت برای مشترکین مخابرات خبر داد.

«سمیع الله صادقی»، معاون تجاری شرکت مخابرات ایران، طرح «ترافیک داخلی TCI» را راهی مناسب برای استفاده از بستر داخلی مخابرات برای کابران دانسته و آن را در کنار ترافیک کشور و اینترنت بین المللی قرار داده است.

بازدید، دانلود و آپلود از سایت‌های داخلی که در دیتاسنتر مخابرات ایران میزبانی شوند، به مراتب ارزان‌تر از ترافیک اینترنت بین‌المللی و کشوری‌ خواهد بود. در حقیقت با اجرای این طرح لایه سومی به دو اینترنت بین المللی و کشوری اضافه شده که ارزان‌تر و سریع‌تر است و به نام اینترنت داخلی مخابرات نامگذاری شده است. گسترش و استفاده از این اینترنت داخلی کمک شایانی به کاهش بیش از 50 درصد از ترافیک کشوری خواهد کرد و در نتیجه سرعت آن را بهبود خواهد بخشید.

میزان مصرف مشترکین مخابرات در آینده نامحدود خواهد شد

صادقی با اشاره به اینکه این طرح کمتر از 2 ماه است که به مرحله اجرایی رسیده، گفت: «در این زمینه با 10 شرکت تجمیع کننده محتوا (اگریگیتور) قرارداد منعقد کرده‌ایم تا محتوای داخلی را از طریق بستر مخابرات ایران به مردم ارائه دهند.» البته نام این 10 شرکت و پایگاه‌های اینترنتی مذکور تا به این لحظه اعلام نشده است.

آن طور که از گفته های این مقام مسئول بر می‌آید ظرفیت خوبی برای دیتاسنتر مخابرات درنظر گرفته شده و بیش از 20 گیگابیت ترافیک در بازه زمانی 2ماهه از این طریق مبادله شده است.

قرار است که اینترنت داخلی مشترکان پرداخت آبونمان ثابت (که البته میزان آن هنوز دقیق مشخص نیست) مخابرات نامحدود شده و این مشتریان فقط برای اینترنت کشوری و بین المللی هزینه پرداخت کنند. این مساله باعث می شود که اینترنت مشترکین مخابرات حداقل به منظور استفاده از شبکه داخلی هیچ‌گاه قطع نشود.

مطالب مرتبط

نتایج یک پژوهش: ایران ارزان ترین اینترنت پرسرعت دنیا را دارد

به تازگی موسسه انگلیسی «Cable» که به مقایسه کیفیت خدمات شرکت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت و خدمات تلفن، تلویزیون و غیره می پردازد، مقایسه ای بین متوسط قیمت ماهانه اینترنت پر سرعت در کشورهای جهان انجام داده که در نتیجه آن، ایران رتبه اول ارزان ترین هزینه را کسب کرده است. گفتنی است این... ادامه مطلب

همراه اول تعرفه ترافیک داخلی را ۵۰ درصد کاهش داد

گرچه طبق تعریف سازمان ملل متحدد، نیازهای اولیه انسان عبارتند از خوراک، پوشاک و مسکن، اما نیک که بنگریم، این روزها اینترنت هم به نوعی در این گروه سه گانه جای گرفته و نبودش شاید برای بسیاری از ما ممکن نباشد. لذا انتشار خبر کاهش هزینه استفاده از آن می تواند با استقبال شمار زیادی از... ادامه مطلب

فقرای ساکن در ایالات متحده برای استفاده از اینترنت یارانه دریافت می کنند

گرچه فقرای کشور آمریکا که تعدادشان هم کم نیست، دغدغه های بزرگتری از آنلاین بودن دارند، اما باز هم در هر شرایطی بهره مندی از اینترنت بهتر از نداشتن آن است. برای اولین بار رگولاتوری فدرال در ایالات متحده طرحی را به تایید رسانده که طی آن به فقرا برای استفاده از اینترنت یارانه پرداخت می... ادامه مطلب

قدردانی ۵ سرویس دهنده اینترنت از وزیر ارتباطات و سهم مصرف کننده نهایی از کاهش قیمت پهنای باند داخلی

اگر خاطرتان باشد اواخر اردیبهشت ماه از کاهش چشمگیر هزینه ی پهنای باند داخلی در نتیجه ی راه اندازی نخستین مرکز IXP شرکت ارتباطات زیرساخت برایتان نوشته بودیم. محمد جواد آذری جهرمی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، هزینه ی پهنای باند داخلی را ۴۰ درصد از کل هزینه های اپراتور ها دانسته و گفته بود هزینه ی اپراتورها برای ارتباطات داخلی از... ادامه مطلب

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x