ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فتوشاپ
نرم افزار و اپلیکیشن

ادوبی ابزار هوش مصنوعی Firefly را به فتوشاپ اضافه کرد [تماشا کنید]

شرکت ادوبی امروز از عرضه نسخه بتای یک ابزار هوش مصنوعی مولد از سری Firefly در نرم‌افزار محبوب فتوشاپ خبر داد.

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۲۸

نرم‌افزار فتوشاپ ادوبی امروز به ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Generative Fill مجهز شد تا کاربران بتوانند به‌سرعت از طریق ورودی‌های متنی دست به خلق یا حذف تصاویر بزنند یا حتی بخشی از یک تصویر را گسترش دهند. این ابزار بخشی از مجموعه هوش مصنوعی Firefly محسوب می‌شود.

به گزارش تک‌کرانچ، ادوبی اعلام کرد که قابلیت Generative Fill از امروز به‌صورت بتا در اختیار کاربران فتوشاپ قرار می‌گیرد و در نیمه دوم سال جاری میلادی به‌صورت پایدار به دست همه کاربران خواهد رسید. این ابزار می‌تواند درون لایه‌های مختلف یک تصویر در فتوشاپ استفاده شود.

برای مثال، اگر بخواهید، می‌توانید قاب یک تصویر را گسترش دهید و یا اشیای جدید برای آن خلق کنید. اگر بخواهید قاب تصویر را توسعه دهید و کادر ورودی متن را خالی بگذارید، نرم‌افزار خودش سعی می‌کند به‌طور خودکار به تصویر محتوا اضافه کند.

با هوش مصنوعی فتوشاپ تصاویر خود را تغییر دهید

تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی در فتوشاپ
تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی در فتوشاپ
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی

نکته مهم در این تلفیق قابلیت‌ها این است که کاربران فتوشاپ حالا می‌توانند با زبان طبیعی تصویر یا شیء مدنظر خود را توصیف کنند. فتوشاپ برای اجرای دستورات کاربر بخشی از تصویر را برای فایرفلای می‌فرستد و لایه‌ای جدید برای نمایش نتایج کار هوش مصنوعی تولید می‌کند.

تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی در فتوشاپ
تصویر قبل از ویرایش با هوش مصنوعی
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی در فتوشاپ
تصویر بعد از ویرایش با هوش مصنوعی

قابلیت Generative Fill شامل ویژگی Content Credentials است که پیش از به‌اشتراک‌گذاری برچسبی را روی فایل‌ها قرار می‌دهد. این کار کمک می‌کند تا تصاویر واقعی از تصاویر غیرواقعی قابل تشخیص باشند و از نشر محتواهای جعلی جلوگیری شود.

افزون‌براین، ادوبی مطمئن شده است که این مدل هوش مصنوعی نتایج امنی را به کاربر برمی‌گرداند. این قضیه تا حدی تحت تأثیر اطلاعاتی است که این مدل با آن‌ها آموزش داده شده است؛ اما این شرکت تدابیر اضافه‌تری را هم برای حفظ ایمنی در نظر گرفته. برای مثال، ورود برخی کلمات غیرمجاز است.

«اشلی استیل»، معاون ارشد واحد دیجیتال مدیا در ادوبی می‌گوید: «Generative Fill سرعت و سهولت استفاده از هوش مصنوعی مولد را با قدرت و دقت فتوشاپ ترکیب می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا با همان سرعتی که ایده‌ها را تصور می‌کنند، به آن‌ها حیات ببخشند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی