ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید 15
نرم افزار و اپلیکیشن

دومین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15 با پشتیبانی از پیام‌های ماهواره‌ای منتشر شد

همچنین در این نسخه، برنامه‌ها از سیستم تشیخص ضبط صفحه پشتیبانی می‌کنند و قابلیت پرداخت بدون تماس و سیستم تشخیص صدای چندزبانه بهبود یافته است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ فروردین ۱۴۰۳ | ۰۹:۳۰

گوگل اولین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15 را ماه گذشته منتشر کرد و امروز دومین نسخه آن منتشر شده است. ویژگی بزرگ جدیدی که در این نسخه وجود دارد، پشتیبانی از اتصال ماهواره‌ای است.

گوگل در بیانیه خود توضیح می‌دهد که سیستم عامل اندروید 15 شامل برخی عناصر رابط کاربری می‌شود که برای تضمین تجربه‌کاربری ثابت در چشم‌انداز اتصال ماهواره‌ای طراحی شده‌اند. اکنون برنامه‌ها می‌توانند اتصال یک دستگاه به ماهواره را تشخیص دهند، بنابراین متوجه می‌شود که چرا برخی از سرویس‌ها زمانی که دستگاه‌ها از اتصال ماهواره‌ای استفاده می‌کنند، در دسترس نیستند.

پیام‌رسانی ماهواره‌ای در اندروید 15

همچنین این نسخه برای اولین‌بار تایید می‌کند که اندروید 15 با پیام‌رسانی ماهواره‌ای ارائه می‌شود و گوگل در بیانیه مطبوعاتی خود می‌گوید که پیش‌نمایش جدید شامل پشتیبانی از «برنامه‌های RCS برای استفاده از اتصال ماهواره‌ای برای ارسال و دریافت پیام» می‌شود.

علاوه بر این، در دومین نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15 برنامه‌ها از سیستم تشیخص ضبط صفحه پشتیبانی می‌کنند که این امر به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ثبت فعالیت کاربران را به آن‌ها اطلاع دهد. از جمله دیگر ویژگی‌های این نسخه می‌توان به بهبود قابلیت پرداخت بدون تماس برای برنامه‌هایی که از NFC استفاده می‌کنند و همچنین بهبود سیستم تشخیص صدای چندزبانه که در اندروید 14 معرفی شده بود، اشاره کرد.

در نهایت، گوگل در حال ایجاد «پیشرفت‌های اساسی» در ویژگی‌های PDF برنامه‌ها است و پشتیبانی از فایل‌های محافظت‌شده با رمز عبور، حاشیه‌نویسی، ویرایش فرم، جستجو و انتخاب با کپی را در دسترس کاربران قرار داده است.

در حال حاضر، آخرین نسخه عمومی اندروید 15 برای اواخر سال 2024 برنامه‌ریزی‌ شده است و اولین نسخه بتا عمومی آن نیز قرار است در ماه آوریل (اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت) ارائه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی