ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید 15
نرم افزار و اپلیکیشن

اندروید 15 شارژدهی باتری در حالت استندبای را تا 3 ساعت بهبود می‌بخشد

سرعت ورود گوشی‌ها به حالت Doze تا 50 درصد در اندروید 15 افزایش می‌یابد که این امر شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می‌کند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۰۰

اندروید 15 سرعت ورود گوشی شما به حالت Doze Mode را افزایش می‌دهد تا شارژدهی باتری در حالت استندبای بیشتر شود. درنتیجه برخی از دستگاه‌ها در آخرین سیستم‌عامل اندروید تا 3 ساعت شارژ استندبای بیشتری خواهند داشت.

براساس گزارش Android Authority، «دیو برک»، معاون مهندسی پلتفرم اندروید می‌گوید سرعت ورود گوشی‌ها به حالت Doze را تا 50 درصد در اندروید 15 افزایش داده است که این امر شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می‌کند. در حالت Doze فعالیت تمامی اپلیکیشن‌ها به حالت تعلیق درمی‌آید. حالت Doze یکی از قابلیت‌های اصلی سیستم مدیریت انرژی اندروید از نسخه 6.0 بوده است، و به گفته دیو برک، این ویژگی شاهد پیشرفت‌های بیشتری در اندروید 15 است.

این بهینه‌سازی برای همه دستگاه‌هایی که آپدیت اندروید 15 را دریافت می‌کنند، ارائه می‌شود. این بدان معناست که دستگاه‌هایی که اندروید 15 دارند، 50 درصد سریع‌تر از دستگاه‌های مجهز به اندروید 14 وارد حالت Doze می‌شوند.

اندروید 15 شارژدهی باتری در حالت استندبای را بیشتر می‌کند

انتخاب بهترین زمان برای پردازش داده‌های پس‌زمینه در اندروید و حتی در سیستم‌عامل Wear OS یک مسئله بزرگ برای بهبود شارژدهی باتری محسوب می‌شود. وقتی که نمایشگر گوشی خود را خاموش می‌کنید، پس از مدتی گوشی اندرویدی شما به حالت Doze می‌رود تا شارژ کمتری مصرف شود. مطمئناً وقتی گوشی سریع‌تر به این حالت برود، عمر باتری در حالت استندبای بیشتر خواهد بود.

این بهبود به همه دستگاه‌هایی که به‌روزرسانی اندروید 15 را دریافت می‌کنند، ارائه خواهد شد. این امر شامل سیستم‌عامل Wear OS نیز می‌شود؛ البته آپدیت Wear OS 5 برپایه اندروید 14 است و نه اندروید 15. بااین‌وجود، احتمال دارد این قابلیت جدید در به‌روزرسانی Wear OS 6 در سال آینده میلادی منتشر شود.

گوگل به تازگی نیز در اندروید 15 قابلیت‌های جدیدی را برای مقابله با سرقت گوشی معرفی کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی