ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سلامت حافظه اندروید
نرم افزار و اپلیکیشن

اندروید احتمالاً به‌زودی سلامت تراشه حافظه داخلی را در گوشی‌ها نشان می‌دهد

این ویژگی شاید در اندروید 15 وجود داشته باشد.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | ۱۹:۱۵

گوگل درحال کار روی ویژگی جدیدی برای نشان‌دادن سلامت فضای ذخیره‌سازی گوشی‌های مبتنی بر اندروید است.

از آنجایی که امروزه گوشی‌های هوشمند بیش‌ازپیش برای امور روزانه استفاده می‌شوند، احتمال خرابی برخی از اجزا وجود دارد. به‌این‌ترتیب، به‌نظر می‌رسد که گوگل درحال کار روی ایجاد پشتیبانی بهتر برای نشان‌دادن وضعیت اجزای گوشی‌های اندرویدی، خصوصاً حافظه ذخیره‌سازی است. آمار سلامت باتری هنوز یکی از این گزینه‌ها نیست. بسیاری از گوشی‌های اندرویدی می‌توانند سلامت باتری را نشان دهند؛ مانند گوشی‌های سامسونگ و وان پلاس. بااین‌حال خود سیستم‌عامل اندروید از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند. همچنین گوگل تعداد چرخه باتری را نشان می‌دهد، اما فقط در دستگاه‌های جدیدتر.

حالا ظاهراً اندروید درحال آماده‌شدن برای پشتیبانی از نمایش سلامت حافظه ذخیره‌سازی در گوشی‌هاست. به گزارش AndroidAuthority، به‌تازگی API جدیدی در نسخه بتای اندروید 15 دیده شده که می‌تواند سلامت تراشه حافظه ذخیره‌سازی را در گوشی‌های اندرویدی نشان دهد. این ویژگی با ذکر درصد، سلامت تراشه را براساس شاخص‌های تراشه‌های UFS نشان می‌دهد؛ بنابراین انتظار می‌رود گوگل این ویژگی را به این نسخه از سیستم‌عامل خود بیاورد.

سلامت حافظه اندروید

گوشی‌های پیکسل این ویژگی را با 1 درصد خطا نشان می‌دهند. به‌ عنوان مثال، اگر یک گوشی پیکسل سلامت حافظه 98 درصد داشته باشد، این ویژگی سلامت حافظه را 99 درصد نشان می‌دهد. بااین‌حال، برخی دیگر از دستگاه‌ها سلامت حافظه را با 10 درصد خطا نشان می‌دهند؛ به عنوان مثال، دستگاهی با 92 درصد سلامت ذخیره‌سازی، 100 درصد را گزارش می‌دهد.

ویژگی‌های احتمالی دیگر در اندروید 15

مشخص نیست دقیقاً چه زمانی شاهد اجرای این ویژگی خواهیم بود، اما احتمالاً در Android 15 وجود خواهد داشت. این نسخه از سیستم‌عامل احتمالاً ویژگی‌های مختلف دیگری نیز خواهد داشت. هر نسخه جدید اندروید به نحوی سعی دارد که ادغام هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را عمیق‌تر کند. Android 15 ممکن است از هوش مصنوعی برای ارائه پیشنهادهای هوشمندانه‌تر، بهبود پیش‌بینی متن ورودی و یا بهبود ویژگی‌هایی مانند Google Assistant استفاده کند. علاوه‌براین، ممکن است ویژگی‌ها و بهبودهای جدیدی برای محافظت از کاربران در برابر نرم‌افزارهای مخرب، حملات فیشینگ و سایر تهدیدات امنیتی ارائه شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی