ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید 15
نرم افزار و اپلیکیشن

نوتیفیکیشن‌های متوالی در اندروید 15 کمتر آزاردهنده خواهند بود

نسخه پیش‌نمایش توسعه-دهندگان اندروید 15 به‌تازگی منتشر شده است و ویژگی‌های مهمی دارد. یکی از این ویژگی‌ها Notification Cooldown است.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ | ۰۸:۳۰

احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که در جلسه‌ای مهم هستید یا روی کاری تمرکز کرده‌اید، ناگهان صدا یا لرزش دستگاه حواس شما را پرت می‌کند. درواقع هدف ارسال اعلان‌ها جلب توجه شماست؛ البته گاهی اوقات این ویژگی می‌تواند باعث ناراحتی کاربران شود. خوشبختانه در اندروید 15 این مشکل تاحدی حل خواهد شد.

به گزارش اندروید سنترال، با انتشار نسخه پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 15، محدودیتی برای اعلان‌ها درنظر گرفته شده است. گوگل این ویژگی را با عنوان «Notification Cooldown» عرضه کرده و اگر دستگاهتان را به این نسخه به‌روزرسانی کنید، به‌صورت پیش‌فرض فعال می‌شود.

ویژگی Notification Cooldown در اندروید 15 چگونه کار می‌کند؟

کاربران می‌توانند این گزینه را در اندروید 15 برای تمام اعلان‌ها یا فقط گفت‌وگوهای خاص فعال کنند؛ بنابراین اگر در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌هایی عضو هستید که فعالیت زیادی دارند، این ویژگی احتمالاً به‌کار می‌آید.

اندروید 15

به‌طور کلی، این ویژگی میزان اعلان‌ها را کاهش می‌دهد. چند اعلان اول از یک برنامه خاص یا یک گفت‌وگو به‌صورت عادی و باصدا دریافت می‌شود. پس از آن، هر اعلان پیاپی به‌صورت کم‌صدا خواهد بود تا کمتر باعث ناراحتی مخاطب شود.

البته به‌نظر می‌رسد که این اعلان‌های تکراری به‌طور کامل ساکت نخواهند شد. ایده این است که تغییر در صدا به کاربر نشان دهد که اعلان‌ها از همان برنامه یا گفت‌وگوی فعال آمده‌اند. البته هنوز هم می‌توانید از طریق تنظیمات گوشی، اعلان‌ها را سایلنت کنید.

ویژگی Notification Cooldown درواقع تایمری دارد که پس از یک بازه زمانی مشخص، دوباره پیام‌های همان گفت‌وگو با حجم صدای قبلی اعلان می‌شوند. فعلاً گوگل امکان سفارشی‌سازی تایمر را در این ویژگی قرار نداده است، اما احتمالاً در آینده این امکان نیز فراهم می‌شود.

توضیح رسمی گوگل از Notification Cooldown این است: «هنگامی که شما اعلان‌های متعدد و متوالی از برنامه‌ای مشخص دریافت می‌کنید، این ویژگی به‌تدریج میزان صدای اعلان آن برنامه را کاهش می‌دهد.»

انتظار می‌رود در آوریل سال جاری میلادی، گوگل بتای اندروید 15 را در دسترس عموم کاربران قرار دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی