ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و متا
نرم افزار و اپلیکیشن

اپل و متا احتمالاً به نقض قوانین بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا متهم می‌شوند

نتایج اولیه‌ تحقیقات اتحادیه اروپا ظاهراً در مردادماه منتشر می‌شود و پرونده اپل و متا نیز در اولویت قرار دارند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۱:۳۰

اپل و متا به‌زودی ممکن است به‌دلیل نقض قوانین بازارهای دیجیتال (DMA) با اتهاماتی از سوی کمیسیون اروپا مواجه شوند. کمیسیون اروپا تحقیقاتی را درباره آلفابت نیز آغاز کرده است اما به گفته منابع آگاه اتهامات اپل و متا ظاهراً به‌عنوان پرونده‌های اولویت‌دار زودتر بررسی خواهند شد.

براساس گزارش رویترز، به‌ نظر می‌رسد قانون‌گذاران اتحادیه اروپا یافته‌های اولیه‌ تحقیقات خود را در اوت (مردادماه) منتشر خواهند کرد و پرونده اپل و متا نیز در اولویت هستند. اپل دراین‌باره می‌گوید مطمئن است برنامه‌ها و راهکارهای آن با قوانین DMA مطابقت دارد و به تعامل سازنده با کمیسیون نیز ادامه می‌دهد.

نقض قوانین DMA توسط اپل و متا

با اتمام تحقیقات کمیسیون اروپا، شرکت‌های بزرگ فناوری می‌توانند قبل از تصمیم نهایی، راه‌حل‌هایی برای رسیدگی به نگرانی‌های مندرج در یافته‌های این تحقیقات ارائه کنند. انتظار می‌رود تصمیم نهایی نوامبر (آبان‌ماه) گرفته شود که ممکن است شامل جریمه‌هایی تا 10 درصد گردش مالی جهانی سالانه شرکت متخلف باشد.

به‌ نظر می‌رسد کمیسیون اروپا اپل را به‌دلیل دریافت کارمزد در گزینه‌های پرداخت شخص ثالث هدف قرار بدهد. به‌طورکلی ساختار هزینه‌های اپل برای سایدلودینگ اپلیکیشن‌ها در آیفون ظاهراً چندان مطابق قوانین DMA نیست. اتهامات متا نیز احتمالاً پیرامون سرویس اشتراک بدون آگهی فیسبوک و اینستاگرام و تبلیغات در این پلتفرم‌ها خواهد بود. درصورت تأیید انطباق نداشتن تغییرات جدید پلتفرم‌های اپل و متا با DMA، ممکن است این دو غول‌ فناوری با جریمه‌های سنگینی مواجه شوند.

کمیسیون اتحادیه اروپا تحقیقات مربوط به نداشتن انطباق اپل، متا و گوگل با DMA را در مارس (فروردین‌ماه) آغاز کرد. DMA آلفابت، آمازون، اپل، بایت‌دنس، متا و مایکروسافت را «دروازه‌داران» معرفی کرده است که باید با قوانین جدید اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی