ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تنظیمات macOS
نرم افزار و اپلیکیشن

اپل احتمالاً در macOS 15 بخش تنظیمات سیستم را بهبود می‌بخشد

اپل ظاهراً قصد دارد که دسته‌بندی‌های بخش System Settings در macOS 15 بیشتر به آیفون و آیپد شبیه باشد.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۵ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

اپل احتمالاً در macOS 15 رابط کاربری برخی از برنامه‌ها را تغییر دهد. یکی از تغییراتی که ممکن است شاهد آن باشیم، جابه‌جایی گزینه‌ها و سازماندهی مجدد بخش «System Settings» خواهد بود. اپل قصد دارد که بخش تنظیمات سیستم در macOS 15 بیشتر به آیفون و آیپد شبیه باشد.

براساس گزارش منابع آگاه AppleInsider، اپل احتمالاً در آپدیت آتی سیستم‌عامل مک، تغییراتی در بخش تنظیمات سیستم اعمال کند. به‌عنوان مثال، بخشی که شامل نوتیفیکشن‌ها و تنظیمات صدا می‌شود به قسمت پایین‌تر فهرست منتقل می‌شود.

بخش حاوی تنظیمات عمومی (General settings) احتمالاً در زیر تنظیمات شبکه اینترنت قرار خواهد گرفت. تنظیمات عمومی مسلماً مهم‌ترین گزینه‌ها را برای تنظیم سیستم‌عامل اپل شامل می‌شود، بنابراین منطقی است که در قسمت بالای فهرست قرار گیرد.

بخش تنظیمات در آپدیت macOS 15

طبق گزارش‌ها، اپل ظاهراً با سازماندهی مجدد تنظیمات قصد دارد یافتن بخش موردنظر برای کاربر آسان‌تر شود. به‌طورکلی انتظار می‌رود بخش تنظیمات بیشتر شبیه به همین بخش در آیفون و آیپد باشد، تا اکوسیستم اپل یکنواخت‌تر گردد. البته احتمال دارد طراحی اولیه برنامه‌ها تا حد زیادی ثابت بماند.

یکی از تغییرات دیگر در بخش تنظیمات macOS 15 به بخش تصاویر پس‌زمینه و نمایشگر مربوط می‌شود، این دو دیگر بخش مجزایی نخواهند داشت و احتمالاً زیرمجموعه تنظیمات عمومی قرار بگیرند. تنظیمات حریم خصوصی و امنیت نیز برخلاف موقعیت فعلی آن‌ها در کنار تنظیمات عمومی، به مکان معقول‌تری در نزدیکی گزینه‌های مرتبط با خود منتقل می‌شوند. احتمال دارد این بخش در دسته تنظیمات مربوط به قفل صفحه و Touch ID قرار می‌گیرد.

صفحه تنظیمات سیری و Spotlight نیز ظاهراً به بخش حاوی تنظیمات مربوط به حساب‌های اینترنتی و Game Center منتقل می‌شود.

علاوه‌بر سازماندهی مجدد بخش تنظیمات، احتمال دارد اپل برنامه‌های پیش‌فرض مک را نیز در آپدیت آینده تغییر دهد. برای مثال برنامه ماشین‌حساب احتمالاً به نسخه iOS با دکمه‌های گرد شبیه شود و سیستم بهبودیافته تبدیل واحدها و قابلیت جدید Math Notes را دریافت کند. انتظار می‌رود که Math Notes از نمادهای ریاضی مناسب پشتیبانی کند و می‌توان آن را رقیبی برای OneNote مایکروسافت تلقی کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی