ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل iOS 17
نرم افزار و اپلیکیشن

آمار کاربران iOS 17 تا پیش از WWDC 2024 منتشر شد

iOS 17 هرچند نرخ پذیرش بالایی دارد، اما در مقایسه با iOS 16 نتوانسته آن‌طور که باید و شاید در جذب مخاطبان موفق عمل کند.

حمیدرضا علیا
نوشته شده توسط حمیدرضا علیا | ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۳:۳۰

اپل دوشنبه‌شب از iOS 18 و iPadOS 18 رونمایی کرد اما این آپدیت‌های نرم‌افزاری پاییز امسال عرضه عمومی می‌شوند. اکنون اپل آمارهای جالبی منتشر کرده است که نشان می‌دهد بسیاری از کاربران از iOS 17 و iPadOS 17 استفاده می‌کنند.

به گزارش «مک‌رومرز»، در بحبوحه معرفی نسخه جدید سیستم‌عامل‌های اپل، iOS 17 و iPadOS 17 روی بسیاری از دستگاه‌ها نصب شده‌اند. شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که درحال‌حاضر چند آیفون و آیپد از آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل اپل استفاده می‌کنند؟ از تعداد دقیق این دستگاه‌ها آگاه نیستیم اما اکنون به لطف آمارهایی که اپل تا 9 ژوئن منتشر کرده است، می‌توانیم درصدهایی را در اختیارتان قرار بدهیم.

حدود 77 درصد تمام آیفون‌های فعال از iOS 17 استفاده می‌کنند، درحالی‌که تا 30 مه سال گذشته، 81 درصد آیفون‌ها از iOS 16 استفاده می‌کردند. 68 درصد آیپدهای فعال نیز از iPadOS 17 استفاده می‌کنند و این رقم نیز کمتر از سهم 71 درصدی است که مه سال گذشته برای iPadOS 16 اعلام شده بود.

اپل iOS 17

میزان نصب iOS 17 در دستگاه‌های عرضه‌شده در چند سال اخیر

وقتی صحبت از دستگاه‌های معرفی‌شده در چهار سال گذشته به میان می‌آید، 86 درصد آیفون‌ها و 77 درصد آیپدها تا 9 ژوئن از سیستم‌عامل iOS 17 و iPadOS 17 استفاده می‌کنند؛ بنابراین باتوجه‌به آمار و ارقام ذکرشده، این دو سیستم‌عامل در مقایسه با نسخه‌های قبلی، نتوانستند آن‌طور که بایدوشاید نظر کاربران را جلب کنند و راضی‌شان کنند به آپدیت‌کردن.

بااین‌حال، اکنون زمان درخشش iOS 18 و iPadOS 18 با هوش مصنوعی فرارسیده است. باید منتظر ماند و دید این نسخه‌ها می‌تواند کاربران را به آپدیت ترغیب کنند یا خیر. مشخصاً iOS18 همان‌طور که اپل در رویداد WWDC اعلام کرد، مشخصات متنوعی دارد و قابلیت‌های شخصی‌سازی مختلفی به کاربران ارائه می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی