ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل و روسیه
نرم افزار و اپلیکیشن

اپل چند اپلیکیشن VPN را به درخواست مقامات روسی از اپ استور حذف می‌کند

دو سرویس Le VPN و Red Shield VPN از اپل نامه‌ای مبنی بر حذف اپلیکیشن آن‌ها از اپ استور روسیه دریافت کرده‌اند.

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۱۹ تیر ۱۴۰۳ | ۱۴:۳۰

اخیراً خبرگزاری روسی گزارش داد اپل 25 برنامه VPN را از اپ استور خود در روسیه حذف می‌کند؛ این اقدام به درخواست رگولاتور اینترنت روسیه، Roskomnadzor، انجام می‌شود. اکنون دو سرویس Le VPN و Red Shield VPN از اپل نامه‌ای مبنی‌بر حذف برنامه آن‌ها از اپ استور دریافت کرده‌اند.

اینترنت در روسیه به‌شدت کنترل‌ می‌شود و کاربران روسی اغلب برای دورزدن محدودیت‌ها و دسترسی به محتوای مسدودشده به VPNها روی می‌آورند. به‌تازگی نیز دو سرویس Le VPN و Red Shield VPN به تک‌کرانچ گفتند نامه‌ای از اپل دریافت کرده‌اند که خبر تصمیم این شرکت برای حذف برنامه‌هایشان از اپ استور را به اطلاع آن‌ها رسانده است.

البته چند روز قبل نیز خبرگزاری روسی اینترفاکس گزارش داد که اپل 25 اپلیکیشن VPN مانند NordVPN و Proton VPN را از اپ استور روسیه حذف می‌کند.

حذف اپلیکیشن‌های VPN از اپ استور روسیه

اپل در نامه‌ای که به سازنده Red Shield VPN ارسال کرده است، می‌گوید: «به این وسیله به شما اطلاع می‌دهیم که اپلیکیشن شما به درخواست Roskomnadzor از اپ استور روسیه حذف می‌شود؛ زیرا حاوی محتوای غیرقانونی در روسیه است.»

نامه اپل به سازندگان VPN در روسیه

این نامه اساساً استدلال می‌کند که برنامه‌های VPN موردنظر قوانین روسیه را نقض می‌کنند. اپل می‌گوید این اپلیکیشن‌ها باید در هر مکانی که در دسترس قرار می‌گیرند، با تمام الزامات قانونی مطابقت داشته باشند. اپل به این سازندگان VPN می‌گوید: «ما می‌دانیم که این موارد پیچیده هستند اما این مسئولیت شماست که اپلیکیشن خود را با تمام قوانین محلی مطابقت دهید.»

مدیرعامل Red Shield VPN می‌گوید این سرویس همچنین سایر برنامه‌هایی که حذف شده‌اند، مانند HideMyName و Le VPN را افرادی توسعه داده‌اند که درک عمیقی از مکانیسم‌های سانسور اینترنت در روسیه دارند. او دراین‌باره می‌گوید: «ما می‌دانیم که چگونه این محدودیت‌ها را دور بزنیم و دائماً درحال بهبود سرویس‌های خود هستیم. به‌رغم سال‌ها تلاش برای مسدود‌کردن سرویس‌های ما، آن‌ها همچنان برای کاربران در دسترس هستند. اکنون به نظر می‌رسد اپل برای مقامات روسی، این کار را با کیفیت بهتری انجام داده است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی