ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

iOS 16
نرم افزار و اپلیکیشن

81 درصد از تمام آیفون‌ها سیستم‌عامل iOS 16 را اجرا می‌کنند

به فاصله چند روز تا زمان معرفی iOS 17، اپل در گزارش جدیدی به افزایش قابل‌توجه پذیرش iOS 16 و iPadOS 16 اشاره کرده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۳۰

تنها چند روز با زمان معرفی رسمی iOS 17 توسط اپل در WWDC 2023 فاصله داریم. اکنون اپل جدیدترین آمار مربوط به پذیرش iOS 16 را منتشر کرده که نشان می‌دهد 81 درصد از تمام آیفون‌ها آن را اجرا می‌کنند که این میزان نسبت به اوایل سال 2023 (با سطح پذیرش 72 درصد) بهبود یافته است.

طبق آمار ارائه شده در این گزارش، در تمام آیفون‌های فعال، 81 درصد از iOS 16 استفاده می‌کنند، 13 درصد از iOS 15 استفاده می‌کنند و تنها 6 درصد نسخه‌های قبلی سیستم عامل موبایل اپل را اجرا می‌کنند.

میزان پذیرش iOS 16 توسط آیفون‌های جدیدتر

در همین حال، 90 درصد آیفون‌های جدیدتر (که در چهار سال گذشته معرفی شده‌اند) از اول ژوئن پشتیبانی از iOS 16 را شروع کرده‌اند. هنوز 8 درصد این گوشی‌های جدیدتر از iOS 15 استفاده می‌کنند و فقط 2 درصد آن‌ها دارای نسخه‌های قدیمی‌تر و نامشخص iOS هستند.

اپل در سپتامبر سال 2022 سیستم عامل iOS 16 را منتشر کرد. برای مقایسه، اندروید 13 در اکتبر 2022 عرضه شده بود و طبق گزارش‌های موجود، تاکنون حدود 12.1 درصد توسط دستگاه‌های اندرویدی پشتیبانی شده است. البته این اختلاف چندان عجیب نیست، زیرا سیستم عامل اپل معمولاً در مقایسه با اندروید نرخ پذیرش بالاتری دارد. یکی از دلایل این موضوع، تولید گوشی‌های اندرویدی توسط تولیدکنندگان زیاد است، در حالی که iOS فقط برای آیفون‌ها در دسترس است.

در زمینه آیپد نیز همه‌چیز برای سیستم عامل iPadOS 16 خوب پیش می‌رود. طبق آمار اپل، نرخ پذیرش iPadOS 16 به طور قابل توجهی افزایش یافته و در حال حاضر، 71 درصد از تمام آیپدهای فعال آن را اجرا می‌کنند (این میزان در ماه فوریه حدود 50 درصد بود).

در مورد آیپدهای عرضه شده در چهار سال گذشته، 76 درصد آن‌ها دارای iPadOS 16 هستند. 18 درصد هنوز iPadOS 15 را اجرا می‌کنند و 6 درصد از نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل بهره می‌برند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی